Україна обігнала Канаду і Польщу за темпами приросту NFC-платежів

В Україні кількість пристроїв, які підключені до платежів через технологію NFC, щомісяця зростає на 25%

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 20 березня 201912831
Безконтактна оплата в Україні стає дедалі популярнішою

Україна увійшла в четвірку країн за кількістю безконтактних транзакцій з картами Mastercard з використанням мобільних телефонів, браслетів і смарт-годинників, заявив директор з розвитку бізнесу Mastercard в Україні Юрій Батхін.

«Ми обігнали Польщу, Канаду, а також низку європейських країн, де послуга NFC-платежів існувала і раніше», – заявив Батхін, якого процитувало видання Finclub.

Він уточнив, що міжнародні платіжні системи активно працюють з банками щодо розвитку безконтактних карток і NFC-технологій.

«В Україні в 90 разів зросли операції безконтактних оплат за допомогою смартфона, на 25% щомісяця зростає кількість підключених пристроїв для NFC-платежів», – повідомив представник Mastercard.

Разом з тим директор з цифрових рішень платіжної системи Visa в Україні, країнах СНД і Південно-Східної Європи Олександр Стельмах вважає, що навіть у такій ситуації Україні є до чого прагнути.

«Поки безконтактна тільки кожна п’ята операція. У нас є приклад “вибухового” зростання бесконтакту – це Грузія. Там ніхто нікого не зобов’язував, але банки і клієнти зрозуміли один одного. В результаті Грузія входить в топ-3 за рівнем зростання безконтактних карток», – уточнив Олександр Стельмах.

Нагадаємо, в Україні працює низка платіжних систем, які дозволяють здійснювати платежі через POS-термінали за допомогою смартфона. Також є картки, які мають в собі вбудовану NFC-антену. Щоб здійснювати платежі через смартфон, планшет чи смарт-годинник достатньо встановити на пристрій додаток того чи іншого платіжного сервісу, підключити до нього картку, після чого для розрахунків не знадобиться носити з собою саму картку. Але для того, щоб це працювало, пристрій клієнта і термінал продавця повинні підтримувати безконтактну технологію NFC. Далі для оплати достатньо піднести пристрій чи безконтактну банківську картку до термінала на відстань не більше ніж 10 см і платіж буде списано з картки автоматично.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук