Україна офіційно заявила про відкриття ринку бурштину для іноземців

Держгеонадра пропонує легалізувати видобуток та експорт бурштину

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 15 березня 201713940
Україна офіційно заявила про відкриття ринку бурштину для іноземців
Незаконний видобуток бурштину завдає великої шкоди лісам, де працюють шукачі

Україна вперше на міжнародному рівні заявила про відкриття в країні ринку бурштину. Таку заяву було зроблено під час міжнародної балтійської спеціалізованої виставки бурштину International Baltic Jewellery Show «Amber Trip 2017», повідомила Державна служба екології та надр України.

«Сподіваємося, що європейські партнери будуть працювати виключно з легальними українськими компаніями. Наразі проблема бурштину в Україні і його законного видобутку є невирішеною. Вихід з цієї ситуації Держгеонадра бачить у співпраці трьох сторін: держави, бізнесу та місцевого населення. Тобто держава виконує функцію регулятора, бізнес – це фінансові ресурси, культура надрокористування, передові технології, безпека. Відтак місцеве населення отримує робочі місця, легальну заробітну плату та безпечні умови праці», – заявила радник з юридичних питань голови Держгеонадр Ірина Супрун, наголосивши, що Україна має шанс стати майданчиком інвестицій в бурштинову галузь.

«Якщо компанія працює легально та має спецдозвіл на видобуток бурштину, то вона може оформлювати всі дозвільні документи на митниці та експортувати його», – сказала Ірина Супрун.

Європейські партнери на «Amber Trip» заявили, що зацікавлені в легальній співпраці та пропонують просувати бренд українського бурштину на Захід, наголосили у Держгеонадрах.

Нагадаємо, що в кількох українських областях бурштин видобувається нелегально. Зокрема, від нелегальних бурштинокопачів найбільше страждають Рівненщина, Житомирщина і Волинь. Нелегально видобутий бурштин часто вивозять за кордон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук