Україна отримала €400 млн на оновлення інфраструктури міст

Україна отримала €400 млн на оновлення інфраструктури міст

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надав Україні кредит на €400 млн на фінансування інфраструктурних проектів українських великих і середніх міст по захисту та відновленню комунальної інфраструктури.

Про це повідомили у прес-центрі міністерства регіонального розвитку.

Відповідну фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком для фінансування проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» на суму €400 млн підписали віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та віце-президент ЄІБ Ласло Бараньяй.

«Європейський інвестиційний банк надав Україні безпрецедентні умови залучення найдешевших і найдовших грошей, що надзвичайно важливо в умовах обмежених бюджетних можливостей. Завдяки реалізації цієї Угоди ми можемо змінити якість послуг для населення та модернізувати застарілу інфраструктуру житлово-комунального господарства», - сказав Геннадій Зубко.

За його словами, загальний період погашення позики по проектам модернізації постачання тепла складає 22 роки, по проектам модернізації постачання води – 30 років. Відсоткова ставка складатиме до 2%.

«Це інвестиційна програма по модернізації постачання тепла і води, виконання якої буде координувати міністерство регіонального розвитку. Програма передбачає реалізацію проектів у середніх та великих містах по захисту  та реконструкції міської інфраструктури. Окрім заміни обладнання, буде проведена модернізація мереж, 80% яких зараз у катастрофічному стані», - повідомив урядовець.

За словами віце-прем’єр-міністра, кошти позики спрямують на заходи  з енергетичної ефективності: забезпечення централізованого теплопостачання, енергетичної ефективності громадських будівель, міське освітлення. Угодою передбачено також реалізацію проектів щодо водопостачання, водовідведення та поводження з твердими відходами.

Геннадій Зубко зазначив, що згідно з угодою кінцевими отримувачами коштів є центральні, регіональні чи місцеві органи влади, комунальні та муніципальні підприємства, що забезпечують комунальні послуги в Україні.

Віце-президент ЄІБ Ласло Бараньяй зазначив, що цей проект реалізується у відповідності до зобов'язання Банку ЄС підтримати Україну та її народ.

«Сучасна і надійна муніципальна інфраструктура сприятиме підвищенню якості життя людей, що живуть у містах України. Це допоможе заощадити енергію, забезпечити кращі і більш економічні послуги і допомогти захистити навколишнє середовище», - сказав Ласло Бараньяй.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у рамках нової програми макрофінансової допомоги Україні Європейська комісія вчора, 22 липня, виділила Україні кредит у розмірі €600 млн. Це перший транш в рамках цієї програми, загальний бюджет якої становить €1,8 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук