Україна сподівається на $19 млрд кредиту від МВФ

Економіка10 червня 20101916

Віце-прем'єр-міністр із питань економіки Сергій Тігіпко розраховує, що домовленості щодо продовження співробітництва з Міжнародним валютним фондом вдасться підписати до осені.

"Я впевнений, що переносити рішення з нашої угоди з МВФ на осінь, тим більше на кінець року, нам не треба. Нам необхідно зараз форсувати цю угоду", - сказав Тігіпко, повідомляє ТСН.

Як відомо, уряд України веде переговори з МВФ про початок нової програми співпраці, що передбачає виділення кредиту в розмірі до 19 млрд доларів на 2,5 роки. Проте процес переговорів затягується.

Тігіпко підкреслив пріоритетність продовження співробітництва із МВФ. "Нам потрібна програма з Міжнародним валютним фондом, тому що якщо ми без МВФ підемо на зовнішні ринки - там будуть значно дорожче запозичення", - пояснив віце-прем'єр.

"Якщо ж ми залишимося на внутрішньому ринку, тим самим ми будемо деініціювати зростання нашого ринку, тому що кредитні ресурси, які повинні були б піти в реальний сектор економіки, підуть до бюджету. А це неправильно", - зазначив він.

Тігіпко підкреслив також, що програма із МВФ дуже потрібна для підтвердження довіри інвесторів до України.

10 червня Тігіпко провів зустріч з європейським комісаром з питань бюджету й фінансового планування Янушем Левандовським. Крім того, напередодні до Києва прибули голова місії фонду по Україні Атанасіос Арванітіс і його заступник Пол Томсен.

Представники МВФ висловили занепокоєння з приводу швидкого зростання зовнішнього боргу України, який, за словами Томсена, зараз становить 40% ВВП, що може негативно вплинути на економічні процеси в країні. Він висловився за вжиття негайних заходів щодо його скорочення. Водночас Україна не має наміру використовувати кошти можливого кредиту МВФ на покриття дефіциту державного бюджету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 6

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук