Україна стала співвласником латвійської «дочки» «Приватбанку»

Україна стала співвласником латвійської «дочки» «Приватбанку»
фото Baltnews
Віддлення банку в Латвії

Україна в особі Міністерства фінансів набула права власності на частку іноземного банку — латвійського «ПриватБанку». Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Україні дали згоду набути кваліфікованої участі в латвійському «Приваті» за результатами оцінки Європейським Центральним Банком.

Мінфін України набув права на 46,54% частки іноземного банку.

«Міністерство фінансів високо цінує внесок колег з Комісії ринку фінансів і капіталу Латвії у завершення процесу оформлення кваліфікованої участі та очікує на продовження плідної співпраці», — йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

Держава отримала частку іноземного банку внаслідок націоналізації.

Український «ПриватБанк» є найбільшим акціонером латвійського банку — йому належать 46,54% акцій. 27,09% акцій латвійського «ПриватБанку» належать приватним особам, а решта — компаніям, зареєстрованим на Кіпрі, Бермудах і в Белізі.

Як повідомляв ZAXID.NET, 18 грудня Кабінет міністрів України, керуючись рекомендаціями Ради національної безпеки і оборони, підтримав пропозицію Національного банку України (НБУ) та Ради фінансової безпеки про перехід «Приватбанку» у 100% власність держави.

Рішення було ухвалене після того, як власники установи не змогли виконати програму докапіталізації. У капіталі «ПриватБанку» виявили недостачу в 148 млрд грн, із яких державі доведеться закрити щонайменше 116 млрд. Як виявилося, близько 97% комерційних кредитів «ПриватБанк» видав пов'язаним особам. Також «ПриватБанк» видавав кредити на неринкових умовах «порожнім» компаніям з грецькими номінальними власниками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук