Україна та Польща готують спільну декларацію щодо навчання нацменшин рідною мовою

Україна та Польща розроблять спільний документ, в якому підтвердять дотримання міжнародних зобов’язань щодо забезпечення прав меншин на освіту рідною мовою. Про це 17 жовтня за підсумками зустрічі з міністром національної освіти Республіки Польща Анною Залевською сказала міністерка освіти та науки України Лілія Гриневич, повідомляє «Укрінформ».

«Ми зараз розпочали роботу над спільним документом, декларацією, яка підтверджує наші зобов'язання між нашими сторонами в частині можливості забезпечення і гарантування права польської меншини навчатися рідною мовою. При цьому ми дотримуємося принципу розширення навчання українською мовою», – повідомила Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що цей принцип вже реалізується в польських школах України, де низка предметів вже викладаються українською мовою.

Гриневич також повідомила, що наразі в Україні є п’ять шкіл з польською мовою навчання. На етапі базової і старшої школи частина предметів викладається українською мовою. Також за її словами, така практика є в Польщі в школах, де навчаються представники української громади.

«На період імплементації закону нам було важливо почути підтвердження дотримання міжнародних угод, дати інформацію та заспокоїти поляків України, що сторони гарантують навчання рідною мовою», – сказала міністерка національної освіти Республіки Польща Анна Залевська.

Як повідомила Залевська, документ буде опрацьовано протягом 2-3 днів.

Як повідомляв ZAXID.NET, через новий український закон про світу уряди Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість. Зокрема — через норми цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон «Про освіту».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук