Україна та Румунія уклали угоду про з’єднання газотранспортних систем

Україна та Румунія уклали угоду про з’єднання газотранспортних систем

Газові оператори України і Румунії підписали угоду про підключення газотранспортних систем в точці Ісакча, що розміщена на українсько-румунському кордоні. Про це повідомили у відділі зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «Укртрансгаз».

«Дана угода поширюється на маршрут газопроводу, який використовується для транспортування газу з України до Болгарії через територію Румунії. Оператори систем планують забезпечити постійну та безперебійну потужність для транспортування газу у напрямку із України до Болгарії та безперебійну потужність для транспортування газу у реверсному режимі», – зазначено у повідомленні.

Перед цим аналогічну угоду уклали Румунія і Болгарія. Ці угоди є ключовими кроками для відкриття Трансбалканської газотранспортної системи між Грецією, Туреччиною, Македонією та Україною, якою можна буде транспортувати газ відповідно до європейських правил, повідомили у Єврокомісії.

Угоди набудуть чинності 1 жовтня 2016 року.

Зазначимо, угода щодо підключення України до міжнародного газопроводу є частиною ініціативи CESEC під керівництвом Європейської комісії для підвищення надійності міжмережевого підключення в регіонах CESEC. Дана ініціатива була запущена в 2015 році 15 країнами ЄС, Європейським енергетичним співтовариством і Єврокомісією з метою диверсифікувати джерела газових поставок і збільшення енергетичної безпеки регіону.

Разом із нещодавно підписаними угодами між Грецією і Болгарією та Болгарією і Румунією стосовно підключення до міжнародного газопроводу угода між Україною і Румунією забезпечить двостороннє направлення (проте, на разі тільки віртуальний північний напрямок) газового потоку із України до Греції, таким чином це сприятиме можливостям для місцевих користувачів суттєво диверсифікувати маршрути поставки газу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук