Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про освіту, – Клімкін

СуспільствоАндрій Стець, 11 грудня 20172920
Голова МЗС України Павло Клімкін

Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії стосовно реалізації закону про освіту, яка готуватиметься в тісному контакті з національними громадами. Про це повідомив голова МЗС України Павло Клімкін, у блозі на «Європейській правді».

За його словами, Венеційська комісія констатувала, що український закон, будучи рамковим, залишає достатній простір для повноцінного вивчення учнями з національних меншин рідної мови.

Конкретні ж положення й деталі мають бути закріплені в окремому Плані реалізації закону «Про освіту», а потім, якщо необхідно, то і в Законі «Про загальну середню освіту», який саме зараз розробляється.

«Як і рекомендує комісія, ці положення і документи готуватимуться в тісному контакті з самими національними громадами», – зазначив Клімкін.

За його словами, для України надзвичайно важливо, що Венеціанська комісія назвала посилення позицій державної української мови в освіті та обов’язковість її вивчення всіма громадянами країни не тільки законними, але й похвальними.

Як інформував ZAXID.NET, 8 грудня Венеціанська комісія прийняла рішення щодо положень нового Закону України «Про освіту» стосовно викладання державною мовою, меншин та іншими мовами. Згідно з ним комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону.

Водночас комісія закликала внести зміни щодо російської мови до закону України про освіту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук