Україна вимагає дивідендів за користування одним з найбільших портів В’єтнаму

Україна вимагає дивідендів за користування одним з найбільших портів В’єтнаму
фото Chung Lê văn
Україна є співвласником одного з великих портів Азії

Україна володіє 37% порту «Лотос», розташованого неподалік Хошиміна у В’єтнамі. Порт є одним з активів розграбованого Чорноморського морського пароплавства (ЧМП), і Україна планує вимагати дивіденди, належні за законом, повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Міністр зазначив, що порт входить до числа найбільших у В’єтнамі.

«27 лютого делегація Міністерства інфраструктури України на чолі з арбітражним керуючим Чорноморського пароплавства Євгеном Лахненком, виїхала до В’єтнаму з метою проведення аудиту спільного українсько-в’єтнамського підприємства «Лотос», яке з 2011 року не виплачувало дивіденди українській стороні у зв’язку з протиправною діяльністю представника ЧМП у В'єтнамі», – зазначив Володимир Омелян.

До складу делегації також увійшли представники СБУ, які передали виклик на допит в НАБУ вищезазначеної особи.

«Основне завдання нашої делегації – повний аудит спільного українсько-в’єтнамського підприємства «Лотос» і виплата дивідендів українській стороні, тому що збитки від недоотримання прибутку вже оцінюються в сотні тисяч доларів», – поінформував Омелян.

До слова, у січні 2017 року Фонд державного майна України виставив державну судноплавну компанію «Чорноморське морське пароплавство» (ЧМП) на приватизацію.

«Чорноморське морське пароплавство» – підприємство «Укрморрічфлоту», яке здійснювало перевезення вантажів і пасажирів у межах Чорноморсько-Азовського басейну, а також ремонт і будівництво суден на судноремонтних заводах. Станом на 1992 рік у складі ЧМП налічувалось 255 суден. Заборгованість на грудень 1992 року становила 170 млн доларів. Протягом 1993 року 160 суден були передані офшорним компаніям.

А вже 2008 року у «Чорноморському морському пароплавстві» був лише один самохідний плашкоут «Парутине».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук