Україна втратила $15 млрд через закриття російського ринку

Україна втратила $15 млрд через закриття російського ринку
Президент Петро Порошенко розповів про переорієнтацію українського експорту

Закриття Російською Федерацією свого ринку для українських виробників стало для України економічним шоком і обійшлося мінімум в $15 млрд. Про це заявив президент Петро Порошенко у вівторок, 6 вересня, під час виступу у Верховній Раді.

«Агресивне закриття Росією свого ринку стало для України економічним шоком. Воно обійшлося нам, за деякими підрахунками, мінімум в $15 млрд. Ми втратили десятки, якщо не сотні тисяч робочих місць, і ця економічна агресія – одна з головних причин стрімкого падіння рівня життя», – сказав президент.

«І це ще не дно, зниження триває і зараз, - 34% за підсумками першого півріччя. Частка Росії в українському експорті становить тепер 9% з тенденцією до подальшого падіння. Тих, хто любить спекулювати на тему «поки війна, хтось заробляє на торгівлі з Росією», повинна зацікавити фінальна цифра: за останні роки обсяг нашого експорту в РФ впав в п’ять разів», – сказав Порошенко.

Порошенко висловив думку, що стратегічно це добре, адже таким кардинальним чином скоротилася залежність України від російського ринку, «де балом правлять не закони економіки, а політичний шантаж і імперський тиск».

За словами президента, український експорт переорієнтовується з російського ринку на ринки Євросоюзу, а також східних країн.

«Збільшення експорту в ЄС у першому півріччі склало майже 7%. А частка ЄС в загальному експорті сягнули 39,2%. Географія нашого експорту розширилася на східні країни. У першому півріччі найбільшими темпами зростав експорт до Індонезії – в 7 разів. Ця країна потребує продукції аграрного сектору, машинобудування», – зазначив президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук