Україна вводить спецмито на низку товарів з Білорусі

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 25 листопада 20153590

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) прийняла рішення про введення Україною спеціального мита в розмірі 39,2% від митної вартості товару на імпорт в країну низки товарів походженням з Білорусі.

«Комісія розглянула надані Міністерством економічного розвитку і торгівлі України матеріали про введення адекватних заходів у відповідь на дискримінаційні та недружні дії з боку Республіки Білорусь щодо законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України – підприємств кондитерської і пивоварної галузей», – зазначає МКМТ у повідомленні, опублікованому в газеті «Урядовий кур'єр» у середу.

За результатами розгляду МКМТ прийняла рішення про введення спецмита, яке набирає чинності з 20 січня 2016 року, але не раніше дня опублікування цього повідомлення.

Спеціальне мито буде застосовуватися з моменту набрання чинності рішенням МКМТ і до встановлення факту припинення Білоруссю дискримінаційних і недружніх дій щодо України.

Імпорт на митну територію України товару без сертифіката про походження і в разі неможливості визначення його походження здійснюється зі сплатою спеціального мита у розмірі, встановленому рішенням МКМТ.

Згідно з додатком до рішення, спецмито вводиться на молочні продукти, оселедець, ікру риб (крім осетрових), кондитерські вироби і шоколад, пиво, горілку, харчову сіль.

Крім того, спецмито вводиться на косметичні препарати та миючі засоби, бутлі, пляшки і фляги (до 2 л) з пластмаси, шини та покришки, паперові серветки, лляні та бавовняні тканини, кухонні секційні меблі, лампи розжарювання.

Вводиться також спецмито на морозильні камери і холодильники, трактори для сільськогосподарських робіт, колеса і ходові частини.

Білорусь з 27 серпня ввела обов'язкову державну санітарно-гігієнічну експертизу української продукції, що паралізувало її експорт.

Україна в 2014 році була готова ввести 60,05% -ве мито на білоруське пиво, гумові шини і ряд комплектуючих для холодильного обладнання. Причиною такого кроку стало введення 16 травня 2014 Радою міністрів Білорусі ліцензування пива, окремих видів макаронних, а також кондитерських виробів і сировини для їх виробництва з-за меж території Митного союзу. Пізніше Україна призупинила санкції щодо білоруських товарів у відповідь на зняття обмежень доступу українських товарів на ринок Білорусі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук