Україна за п'ять років утричі збільшила експорт ягід до ЄС

Поки що більшість ягід, що експортуються до Європи, постачаються замороженими

Країни Євросоюзу дедалі активніше купують українські ягоди. За останні п’ять років імпорт продукції країнами Європейського Союзу потроївся й продовжує зростати, пише журнал LANDLORD.

За інформацією Українського клубу аграрного бізнесу, значні обсяги ягід вирощуються у країнах ЄС, проте попит на цю продукцію залишається суттєво вищим, ніж власне виробництво. Україна має потенціал до нарощення експорту завдяки конкурентним цінам і дешевій логістиці порівняно з країнами Південної Америки та Африки.

Зазначається, що поставки українських ягід за перше півріччя 2017 року становили 16 700 тонн, що в 1,8 рази вище за аналогічний показник 2016 року і в 3,5 рази більше, ніж у 2013 році.

За останні роки українські підприємства наростили експорт полуниці в ЄС з 442 000 доларів в 2013 році до 1,3 млн доларів у минулому році. За перше півріччя року обсяг полуниці у грошовому виразі склав 1,45 млн доларів, і за рік може перевищити 2 млн доларів.

Вартість експорту малини, ожини, бузини, смородини, порічок теж стрімко зросла.

Поки що більшість ягід, що експортуються до Європи, постачаються замороженими.

Відповідно до звітів Укрстату, за січень-серпень цього року Україна відвантажила на зовнішні ринки 4700 тонн замороженої малини, а це в 1,6 рази перевищує показники за аналогічний період попереднього року. Це абсолютний максимум за історію незалежності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук