Україна забезпечує 25% виробництва м’яких ягід у Східній Європі

ЕкономікаРоман Ганкевич, 2 червня 20176480
Найпопулярнішими серед культиваторів ягід є лохина, малина і смородина

Україна забезпечує 25% східноєвропейського виробництва м’яких ягід (суниця, смородина, малина тощо) і 10% - твердих ягід (вишня, черешня). Про це під час IV Національного дня саду повідомила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман, інформує прес-служба Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

«Серед країн Східної Європи Україна забезпечує майже 25% виробництва м’яких ягід і приблизно 10% - твердих ягід. Але в експорті нас майже не помітно. Це і є відповідь на запитання, чому наші виробники не мотивовані виходити на зовнішній ринок – поки що вистачає внутрішнього збуту. Поки що маржа достатня. Але це тимчасово. Ми мусимо думати про експорт», - сказала Тетяна Гетьман.

За її словами, споживання свіжих ягід у світі щорічно зростає на 15%. Головні споживачі – це США, Росія, Німеччина, Великобританія, Бельгія та Франція. Майже половина світового обсягу торгівлі припадає на суниці, споживання яких зростає щороку приблизно на 3-5%. Але з кожним роком ця ягода незначно поступається своєю часткою лохині та малині, які є лідерами за темпами зростання продажів у світі (17-20% щорічно).

За словами Тетяни Гетьман, обсяг ринку твердих ягід в Україні складає близько 65 тис. тонн або $53 млн, а м’яких - 55 тис. т або $51 млн.

Також зазначається, що у 2010-2013 роках в Україні відбувся бум нових ягідних насаджень. Лідерами за розширенням виробничих площ є малина, лохина і смородина. За словами експерта, зниження ціни сприятиме зростанню споживання цих ягід на внутрішньому ринку. У той же час ціни на черешню та суницю лишатимуться стабільними, оскільки процес розширення плантацій під ними загальмувався.

Тетяна Гетьман прогнозує, що в Україні й надалі продовжуватиметься розвиток сегменту заморозки ягід, кооперації виробників, а також вирощування органічної продукції на експорт.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET інформував, що обсяг експорту лохини з України у 2016 році збільшився в чотири рази в натуральній формі і в тричі у грошовій формі, досягнувши 90 млн грн. Між тим, цього року через морози аграрії прогнозують втрату половини врожаю фруктів та ягід.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук