Україна торік збільшила експорт черешень, абрикосів, вишень та слив

Україна торік збільшила експорт черешень, абрикосів, вишень та слив
фото ZNAJ.UA
Найбільше українських кісточкових купують Білорусь та Молдова

У 2016 році українські садівники збільшили експорт кісточкових плодів (абрикоси, вишні, черешні, сливи, персики і терен) в порівнянні з 2015 роком в 2,1 рази – до 1,88 тис. тонн, фактично обсяг поставок цього виду продовольства за кордон збільшився на 59% і склав 870,6 тис. доларів. Про це повідомило інтернет-видання Hubs з посиланням на аналітичний департамент Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

Зазначається, що основу експорту цієї групи товарів складають черешні, яких на зовнішній ринок торік було поставлено приблизно 1,5 тис. тонн, що на 89% перевищує показник 2015 року.

Виручка від експорту черешні в 2016 році збільшилася на 46% і склала 750 тис. доларів.

Головними споживачами українських кісточкових плодів є Білорусь (88% поставок в натуральному вираженні в 2016 році) і Молдова (11%).

«Імпорт кісточкових плодів в Україну торік також збільшився – на 54%, досягнувши 29,58 тис. тонн. При цьому в грошовому вимірі імпорт збільшився лише на 4% – до 19,76 млн доларів», – зазначає видання.

Ключовими імпортними товаром в цій групі залишаються персик і нектарин.

За даними UFEB, основні імпортні поставки кісточкових плодів здійснювалися в Україну з Греції (51%), Іспанії (22%), Молдови (10%), Туреччини (9%) і Польщі (6%).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук