Україна закриє більшість автомобільних і пішохідних переходів на кордонах з ЄС

Низка пунктів пропуску припинить роботу о 00:00 16 березня

10:23, 12 березня 2020

Україна оголосила про закриття більшості пунктів пропуску на своїх кордонах в усіх прикордонних областях. Повний перелік пунктів, які не працюватимуть, або працюватимуть без пішохідного сполучення, став відомий увечері 14 березня. Ці пункти припинять роботу о 00:00 понеділка, 16 березня.

Зокрема, йдеться про автомобільні та пішохідні переходи, а також залізничні контрольні пункти у Львівській, Закарпатській та Волинській областях. Таке рішення прийняли на нараді Міністерства охорони здоров'я та Державної прикордонної служби увечері 11 березня.

Інформацію про закриття пунктів пропуску ZAXID.NET підтвердили джерела в уряді. Рішення про закриття кордонів прийняли у межах карантинних заходів, щоб не допустити поширення коронавірусу Covid-2019 в Україні. Пункти пропуску мали закрити орієнтовно о 22:00 у четвер, 12 березня. Однак уряд вирішив відкласти закриття кордонів до опівночі понеділка, 16 березня.

За попередньою інформацією, у Львівській області першими закриють пункти пропуску «Шегині», «Рава-Руська» та «Хирів».

У Волинській області першими закриють залізничні пункти пропуску з Польщею «Лудин» та «Ізов».

На Закарпатті закриють автомобільний та пішохідний перехід «Малий Березний» та залізничний пункт пропуску «Ужгород» на кордоні із Словаччиною. На кордоні з Угорщиною закриють три автомобільні пункти пропуску: «Звінкове», «Косино» та «Вилок», а на кордоні з Румунією не працюватимуть залізничні пункти пропуску «Тересва» та «Ділове».

У Чернівецькій області не працюватимуть автомобільні та залізничні пункти контролю на кордоні із Молдовою: «Мамалига», «Ларга», «Подвір’ївка», «Зелена», «Кельменці», «Вашківці», «Сокиряни.

У Вінницькій області закриють пункти пропуску «Брониця», «Ямпіль» на кордоні з Молдовою.

Відомо також про закриття вантажних та пасажирських пунктів пропуску «Орлівка» та «Ізмаїл» в Одесі.

Попередньо, переходи на кордонах закриють до 3 квітня.

Зазначимо, що під час брифінгу 11 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про те, що з 219 пунктів пропуску з сусідніми країнами на період карантину працюватиме лише 49.

Начальник відділу комунікацій із ЗМІ Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив ZAXID.NET, що офіційно про ймовірне закриття пунктів пропуску стане відомо після відповідного рішення, яке має прийняти уряд на основі пропозицій ДПС та інших зацікавлених державних відомств.

О 16:30 прес-служба Кабінету міністрів повідомила, що наразі всі пункти пропуску працюють у штатному режимі. Однак планується закрити 70% контрольних пунктів по всій Україні.

«На виконання рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 10 березня, найближчим часом Кабінет Міністрів України обмежить кількість діючих пунктів пропуску. Скорочення пунктів пропуску обумовлено необхідністю посилення епідеміологічного контролю. Офіційна інформація буде опублікована на Урядовому порталі», – йдеться в офіційному повідомленні на сайті Кабміну.

У повідомленні зазначається, що остаточний список пунктів пропуску, які закриють на період карантину, уточняється.

За інформацією Західного управління ДПС, з 13 березня Словаччина закриває кордони, у тому числі і з Україною. Дозвіл на в’їзд надаватиметься лише громадянам Словаччини та тим особам, які мають документи про постійне або тимчасове проживання на території Словацької Республіки.

Нагадаємо, 11 березня Кабмін запровадив на території усієї України карантинні заходи через поширення коронавірусу Covid-2019. У зв’язку з цим заплановано закриття навчальних закладів на три тижні, обмеження масових зібрань понад 200 осіб, у тому числі спортивних.

У Львові та в області також прийняли рішення про введення карантину у навчальних закладах та обмеження масових заходів.

P.S. 13 березня Рада національної безпеки України прийняла рішення через дві доби закрити на два тижні кордони для іноземців. Однак українці, які зараз перебувають в інших країнах, зможуть безперешкодно потрапити в Україну.