Напередодні закриття пунктів пропуску паніки на кордоні з Польщею немає
Пункти пропуску на Львівщині наразі працюють у звичному режимі
На Львівщині на кордоні з Польщею напередодні закриття пунків пропуску паніки немає. Нагадаємо, у середу, 11 березня рішення про закриття 170-ти автомобільних, пішохідних та залізничних пунктів пропуску на кордонах з Європою ухвалили на нараді Міністерства охорони здоров'я та Державної прикордонної служби.
У Шегинях, незважаючи на карантин, людно, але великих черг немає. Тут поки що перетинають кордон як пішки, так і на автомобільному транспорті. Тим, хто прибуває з Польщі, прикордонники вимірюють температуру.
«В Україні перевіряють температуру. З Польщі нічого, просто пропускають», – розповідає Юлія, яка повернулася з-за кордону.
А ось щоб потрапити до Польщі, на кордоні необхідно заповнити спеціальну анкету.
«Вимірюється температура, зразу на в'їзді. І зразу, я так думаю, що то для пришвидшення, видають такі дві карточки. Одна окремо для водія, який їде за кермом, а друга для пасажира. Ну, скільки там є пасажирів, то на кожного. Там вказуєш своє прізвище, звідки ви їдете, куди ви їдете, номер телефону обов'язково, і ніколи такого не було, але зараз треба, – прописку. Треба ще номер телефону контактної особи», – розповіла пані Галина, яка їхала автомобілем до Польщі.
Через коронавірус і ймовірне перекриття кордонів українці поки що не панікують. Прикордонники також наразі жодних офіційних наказів про перекриття кордонів ще не отримували. Кажуть, пункт пропуску працює у звичному режимі, і ажіотажу щодо перетину немає – ані з української сторони, ані з польської.
«У черзі десь близько двадцяти машин перебуває. Ну, це нормально для нашого пункту пропуску. Ажіотажу не спостерігається. Пункт пропуску працює у звичному режимі», – розповіла речниця Мостиського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.
За попередніми даними, у ніч на п'ятницю Україна закриє кілька пунктів пропуску. На Львівщині заборонять перетинати кордон у Шегинях, Раві-Руській та Хирові. На решті кордонів буде посилений контроль за тими, хто приїжджає до України.
«Це стосується всього: як пасажиропотоку, так і вантажопотоку. Вибрались найбільш популярні маршрути, вони залишаться, але там буде сконцентровано зусилля медиків, прикордонників, для того щоб більш якісно проводити скрінінг у тих місцях. І обрані пункти пропуску, з яких легко доставити людину для госпіталізації, ізоляції», – пояснив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Нагадаємо, у середу Кабмін запровадив на території всієї України карантинні заходи через поширення коронавірусу. Проте, вимірювання температури усім, хто повертався з-за кордону, прикордонники проводили вже раніше.
До слова, за інформацією Західного управління ДПС, з 13 березня Словаччина закриває кордони, у тому числі і з Україною. Дозвіл на в’їзд надаватиметься лише громадянам Словаччини та тим особам, які мають документи про постійне або тимчасове проживання на території Словацької Республіки.