Україна займає третє місце в списку країн з найбільшою «тіньовою» економікою

Обсяг «тіньової» економіки у 2016 році становив ₴1,1 трлн

ЕкономікаРоман Ганкевич, 28 жовтня 201713353
Україна – у трійці країн з найбільшою «тіньовою» економікою

В 2016 році в Україні обсяг «тіньової» економіки становив 1,1 трлн грн. Про це пише «Дзеркало тижня» з посиланням на дані дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (АССА).

Автори статті зазначають, що при цьому ВВП України у тому ж році становив 2,38 трлн грн, а дохідна частина держбюджету - 595 млрд грн.

За даними АССА, Україна до 2016 року зайняла третє місце (45,16%) в списку країн з найбільшою тіньовою економікою. Перед Україною стоять лише Нігерія з показником 48,37% і Азербайджан - 67,04%.

«Вирішуючи проблему детінізації, Мінфін спільно з громадськістю, експертами, за підтримки бізнесу та депутатського корпусу в 2017 році напрацював низку проектів, які пролили світло на «тінь», розкрили її першопричини і намітили напрями боротьби з нею. Робочі групи, круглі столи під прицілом небайдужих ЗМІ, форуми, експертні розробки, плани дій і навіть ряд зареєстрованих законопроектів... Все це було. Немає лише конкретного результату цієї роботи, втіленого в реальність. Більш того, немає навіть чіткого уявлення, коли саме чекати результату», - йдеться в статті.

Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляв, що до 7 мільйонів працездатного населення перебуває в тіні і не платить внески в пенсійну систему.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук