Україна зобов’язалася перед МВФ до травня ухвалити пенсійну реформу

Підвищення пенсійного віку поки що не очікується

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 4 квітня 201710701
Україна зобов’язалася перед МВФ до травня ухвалити пенсійну реформу
фото Hyser

Верховна Рада має прийняти пенсійну реформу в Україні до кінця квітня 2017 р., йдеться в опублікованому тексті меморандуму з Міжнародним валютним фондом.

Згідно з опублікованим у вівторок, 4 квітня, на сайті МВФ текстом меморандуму, пенсійна реформа, яку необхідно прийняти до кінця квітня 2017 року, має набути чинності з 1 січня 2018 року, пише «Інтерфакс-Україна».

Реформа має передбачати новий перелік варіантів виходу на пенсію з більш широким діапазоном пенсійного віку порівняно з тими, що діють зараз, пропонуючи громадянину вибір терміну та умов виходу на пенсію, що залежить від загального трудового стажу.

Крім того, необхідно ввести додаткові пенсійні виплати для стимулювання тривалішої зайнятості громадян та пізнішого виходу на пенсію.

Згідно з меморандумом, реформа має сприяти економії не менше 3% ВВП у довгостроковому плані, зокрема за рахунок збільшення фактичних років служби (трудового стажу) при виході на пенсію.

У доданих до меморандуму матеріалах йдеться, що середній ефективний вік виходу на пенсію в Україні становить 58,5 років для чоловіків і 55,9 року для жінок, тоді як у середньому в ЄС – 63,5 року і 62,5 відповідно. На думку МВФ, пенсійна реформа, що передбачає підвищення пенсійного віку в Україні, створить для працівників додаткові стимули до відстрочення виходу на пенсію і, отже, до обмеження можливого скорочення робочої сили, однак такий пункт самим меморандумом не передбачено.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» заявив, що не йдеться про підвищення пенсійного віку, а лише про плани протягом 10 років ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду.

Він зазначив, що йдеться про введення можливості продовжувати трудову діяльність після досягнення пенсійного віку за умови збільшення розміру пенсії для тих громадян, які виходять на пенсію пізніше передбаченого законом строку.

«Загальний пенсійний вік – 60 років, але якщо ви хочете мати більшу пенсію, то ви працюєте», – сказав міністр.

Нагадаємо, МВФ 3 квітня виділив Україні черговий – четвертий за рахунком – транш у сумі 1 мільярд доларів. У Міністерстві фінансів очікують отримати до кінця цього року ще три транші від МВФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук