<

Україна зобов'язана виплатити ₴1 млрд за рішеннями Євросуду

ЕкономікаО.Г., 23 червня 201523310

Україна зобов'язана виплатити мільярд гривень за рішеннями Європейського суду з прав людини. Про це розповів заступник міністра юстиції Сергій Шкляр в інтерв'ю виданню «Закон і Бізнес», повідомляють  «Українські новини».

«Сума виплат, які повинні бути проведені за провадженнями, відкритими за рішенням ЄСПЛ, становить понад один мільярд гривень. Якщо бути точним – 1 001 668 545 гривень», – сказав він.

У державному бюджеті на поточний рік закладено лише ₴740 млн на виплати громадянам за рішеннями ЄСПЛ.

Заступник міністра повідомив, що на даний момент у провадженні відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби перебуває 74 рішення ЄСПЛ, які включають 1811 проваджень.

Шкляр пояснив, що згідно з чинним законодавством, виплата повинна бути здійснена у тримісячний термін з моменту набуття рішенням чинності або в термін, який прямо передбачений у судовому вердикті. У разі порушення терміну виплати нараховується пеня.

Заступник міністра підкреслив, що для вирішення питання з виплатами за рішеннями ЄСПЛ Кабінет міністрів прийняв рішення реструктуризувати фактичну заборгованість, яка виникла станом на 1 січня 2015 року, шляхом часткового погашення в розмірі 10% суми за рішенням видання на решту суми фінансових казначейських векселів терміном обігу до семи років з відтермінуванням платежів за цією заборгованістю на два роки і відсотковою ставкою 3% річних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук