Україні дозволили продавати курятину в ЄС

Україні дозволили продавати курятину в ЄС
фото cripo.com.ua
Курятина

Відсьогодні чотири українських підприємства можуть експортувати м’ясо птиці до Європейського Союзу. В Україні цей дозвіл вважають знаковим для подальшого розвитку агарного експорту.

"Ще кілька років тому нам доводилося виборювати європейські ринки, переконувати, що наша продукція якісна, відповідає європейським стандартам і може бути присутня на європейському ринку. А сьогодні на ринок ЄС вже піде наша курятина", - заявив міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

Міністр також повідомив, що за підсумками минулого року саме ЄС став найбільшим імпортером української аграрної продукції, пише BBC.

Враховуючи, що європейські вимоги до якості харчів - серед найсуворіших у світі, можна розраховувати, що згодом експортний потенціал українського аграрного сектору може цілком конкурувати із доходами від експорту нафти, газу чи металу, вважає міністр.

Крім того, ринок ЄС із 550 мільйонами споживачів - найбільший спільний ринок, куди може зайти Україна, додав урядовець.

За розрахунками міністерства, до кінця 2013 року українські виробники можуть поставити на європейський ринок до 50 тис. тонн курятини.

Водночас у асоціації "Союз птахівників України" оцінюють сумарні обсяги експорту м'яса птиці з України у 140 тис. тонн до кінця 2013 року, тоді як у 2012 році загальний експорт становив 80 тис. тонн.

Право на постачання курятини до ЄС отримали "Миронівська птахофабрика" (торговельний бренд "Наша Ряба"), "Миронівський м'ясопереробний завод "Легко", "Птахофабрика Снятинська Нова" (агрохолдинг МПХ, спеціалізується на випуску гусячого м'яса та печінки) та "Агромарс" (торговельна марка "Гаврилівські курчата").

Наприкінці квітня Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України обмежила постачання продукції низки українських м’ясовиробників до країн Митного союзу на невизначений термін у зв'язку із зверненням російської сторони.

Раніше, як повідомила Держветфітослужба, Россільгоспнагляд заявив, що в продукції одного з українських виробників виявили "невідповідності за мікробіологічними показниками".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук