Українська економіка втратить через ЧС з футболу 1 млрд грн

Економіка24 червня 20101871

Втрати української економіки від перегляду працівниками у робочий час матчів чемпіонату світу з футболу становитимуть 1 млрд грн. Тільки відкриття чемпіонату світу з футболу «витягло» з української економіки понад 400 млн грн, сумарні ж втрати можуть перевищити 1 млрд.

Для розрахунку цього показника аналітики брали такі параметри: аудиторія телетрансляцій національної першості з футболу – 2-5 млн осіб (немає точних даних про те, скільки українців дивляться чи слухають трансляції з чемпіонату світу футболу, що проходить зараз у Північно-Африканської Республіці) та розмір внеску середньостатистичного українця у ВВП, - про це повідомляє УНІАН з посиланням на видання «Коментарі».

Відтак, при прогнозованому українському ВВП 1062 млн грн і кількості працюючого населення 14 млн осіб, середньостатистичний українець заробляє для економіки країни 36 грн за годину. Якщо п’ять робочих днів поспіль 2 млн осіб замість роботи годину витрачатимуть на перегляд футбольних матчів, то економіка може втратити за цей період 432 млн грн. Якщо ж дивитимуться 5 млн осіб — 1 млрд грн.

Крім того, близько 15% українських працівників мають працювати під час другого (17.00) і/або третього (21.30) матчу. Це співробітники з робочим днем до 18.00, позмінні працівники, працівники сфери торгівлі й послуг. Тоді втрати економіки (уже за 15 робочих днів чемпіонату, після групового турніру денних матчів не буде) можуть становити 595-1405 млн грн.

Водночас «Коментарі» зазначають, що поки що найдорожчим для української економіки виявилося 11 червня – день відкриття чемпіонату. Двогодинну трансляцію тієї п’ятниці подивилося близько 6 млн осіб, які працюють, що дорівнює 430 млн грн незаробленого ВВП. Тобто сумарні втрати економіки потенційно становитимуть від 1 до 1,8 млрд грн (або 1,5% середньомісячного ВВП), і це без урахування тих фактів, що часто після футбольних матчів співробітники приходять на роботу у стані похмілля або невиспані, а отже, працюють мало й неохоче.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Арбітр 24 червня 2010, 17:57

  Вони хай краще порахують втрати держави від перельотів чиновників по власних справах за державний рахунок, постійне оновлення авто і авіа парку, обмеблювання кабінетів на свій лад після кожної зміни там чиновника, витрати на їхні пільги та привілегії.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук