Українська письменниця відсудила ₴150 тис. за використання Капітошки в маркетингу

СуспільствоНазарій Тузяк, 15 березня 201727801
Українська письменниця відсудила ₴150 тис. за використання Капітошки в маркетингу
Перший мультфільм про Капітошку вийшов у 1980 році

Письменниця Наталія Гузєєва відсудила більше 150 тис. грн за використання образу Капітошки в назвах дитячих надувних батутів. Про це стало відомо з рішення Печерського райсуду Києва, яким задоволено позов письменниці проти ТзОВ «Торговий дім "Медіатрейдинг"».

До суду Наталія Гузєєва звернулася після того, як побачила в інтернет-магазинах товари зі згадкою Капітошки – надувні батути, перекидні календарі та годинники. Оскільки виробник цих товарів не звернувся до неї за дозволом на використання у назвах слова «Капітошка», письменниця через суд вимагала відшкодувати їй 40 мінімальних зарплат.

У жовтні 2015 року експерти Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз порахували, що через нелегальне використання образу Капітошки у назвах дитячих товарів Наталія Гузєєва не отримала 612 тис. грн. Однак під час судового процесу письменниця вирішила зменшити розмір позивних вимог, обмежившись лише використанням Капітошки в назвах надувних батутів.

Після отримання позову від авторки Капітошки виробник дитячих товарів зупинив продаж надувних батутів «Happy Hop Капітошка»

Представники відповідача на судовому засіданні заявили, що позов є безпідставним, оскільки після отримання позовної заяви товари зі згадкою Капітошки зняли з виробництва. Однак суд задовольнив вимоги Наталії Гузєєвої, зобов'язавши ТзОВ «Торговий дім "Медіатрейдинг"» сплатити авторці сценаріїв мультфільмів про Капітошку понад 150 тис. грн. за порушення майнових прав, а також більше 4,5 тис грн як компенсацію судових витрат.

Зазначимо, що Наталія Гузєєва також є авторкою сценарію відомого мультфільму «Як Петрик П'яточкін слоників рахував».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук