Українські банки за цей рік вже зазнали збитків на понад 33 млрд грн

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 20 серпня 20153070

Станом на 1 серпня цього року фінансовий результат платоспроможних банків був від'ємним і становив 33,1 млрд. грн, свідчать дані доходів і витрат банків України за підсумками січня-липня 2015 року.

Як повідомляє прес-служба Національного банку України, такий фінансовий результат банківської системи сформувався насамперед за рахунок суттєвих обсягів відрахувань у резерви на можливі втрати від активних операцій, зокрема за кредитами позичальників, платоспроможність яких погіршилася. За підсумками семи місяців 2015 року відрахування в резерви діючих банків становили 69,1 млрд грн.

«Стабілізаційні тренди у банківському секторі формуються за рахунок очищення банківського сектору шляхом виведення з ринку неплатоспроможних банків, стабілізації валютного ринку, поступового поліпшення інфляційної динаміки», - йдеться у повідомленні.

Демонструє позитивну динаміку і операційна діяльність банків.

Чистий процентний дохід діючих банків за липень 2015 року зріс на 22,5% - до 4,856 млрд грн., у порівнянні з 3,964 млрд грн за червень; чистий комісійний дохід у липні збільшився на 12,3% - до 1,847 млрд грн проти 1,644 млрд грн у червні.

«Подібне зростання свідчить про можливість банків генерувати доходи від звичайної діяльності та поступову нормалізацію ситуації», - вважають у Нацбанку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук