Українські бізнесмени очікують чергову девальвацію гривні

Згідно з опитуванням НБУ 80% підприємців України прогнозують ослаблення національної валюти через 12 місяців

ЕкономікаІрина Данилів, 20 жовтня 20156160

Попри майже піврічну стабільності на валютному ринку, 80,7% керівників українських підприємств очікують послаблення національної валюти, щонайбільше, через 12 місяців. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України з посиланням на результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного у серпні-вересні 2015 року.

Водночас, згідно з опитуванням, керівники підприємств очікують пожвавлення ділової активності впродовж наступних 12 місяців. Найбільш оптимістично налаштовані сільськогосподарські та торгові підприємства, а також компанії, що здійснюють лише імпортні операції.

Враховуючи очікуване відновлення виробництва, підприємства прогнозують зростання потреб у позикових коштах найближчим часом. Серед тих, хто планує брати банківські кредити для фінансування своєї діяльності, а таких 34,9% опитаних, переважна більшість надає перевагу кредитам у національній валюті (87,1% респондентів).

Крім того, за даними НБУ, український бізнес покращив інфляційні очікування і в наступні 12 місяців компанії в середньому очікують зростання споживчих цін на 25,5%, тоді як за результатами першого кварталу вони прогнозували споживчу інфляцію в розмірі 27,3%.

В опитуванні НБУ взяли участь 858 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами та кількістю працівників. НБУ відзначає, що результати опитувань є відображенням думки респондентів - керівників підприємств України і не є оцінками регулятора.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук