Українські конструктори чекають на багатомільйонні космічні замовлення США

ЕкономікаРоман Ганкевич, 23 липня 201512340
Музей КБ «Південне»

США можуть укласти з українським КБ «Південне» контракт на постачання ракетних двигунів для американських космічних програм на суму більше $160 млн.

Про це повідомляє DW.

За словами генерального конструктора КБ «Південне» Олександра Дегтярьова, після загострення відносин з Росією, після початку конфлікту на Донбасі, відбулося взаємне скорочення замовлень.

«Ми довго і плідно працювали з РФ, але після загострення відносин між нами скорочення замовлень не стало трагедією. Адже Росія також прагнула до незалежності в частині проектів з повним замкнутим циклом виробництва. Звичайно, повноцінне співробітництво могло дати Росії великі переваги, і ми не втратили б на замовленнях. Найсильніше постраждав «Південний машинобудівний завод» (Південмаш). Він виробляє матеріальну частину для ракети-носія «Зеніт». А вона використовується в проектах Sea Launch («Морський старт» - космодром для запуску космічних ракет з морської платформи , - ред.) і Land Launch («Наземний старт» - спільний проект РФ, України і США по запуску «Зеніту» з космодрому Байконур, - ред.), активами яких володіє Росія», - сказав Дегтярьов.

Він також зазначив, що українські двигуни можуть стати альтернативою російським у зв'язку з тим, що США хочуть замінити російські РД-180 і розглядають заявки, в тому числі і від КБ «Південне».

«Ми понад 50 років успішно розробляємо моделі двигунів РД в основному для других, третіх, верхніх ступенів ракет. Сьогодні маємо документацію на двигуни перших ступенів з тягою в 200 і 250 тонн на базі нашого РД-815. Він дозволяє при різній комплектації збірки отримувати тягу в 500, 750, 1000 тонн! Це якраз заміна РД-180, у якого тяга 430 тонн. Сподіваюся, ми разом з американськими фахівцями зуміємо реалізувати наші мрії», - сказав Дегтярьов, додавши, що РД-180 використовують в ракеті-носії Atlas-5, головному компоненті пускового флоту США, на якому реалізуються всі проекти, пов'язані з безпекою країни та дослідницькими місіями.

Серед конкурентів України в даному проекті конструктор назвав американську компанію Aerojet, а також компанії з Китаю та Індії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук