Українські музейники пікетуватимуть міністерство культури

КультураКатерина Сліпченко, 16 листопада 20154060
Пектораль із кургану Товста Могила

18 листопада о 13.30 біля Міністерства культури України відбудеться пікет, в якому візьмуть участь музейники Києва та їх колеги з інших міст. Акція протест приурочена до чергового засідання Музейної ради, дорадчого органу при Мінкульті. Основною вимогою протестувальників  є надання музею історичних коштовностей України ознак юридичної особи та статусу «Національний».

Нагадаємо, що конфлікт довкола музеї виник із затвердженням міністерством культури нової структури Національного музею історії України. За словами музейників, таким чином було знищено статус філіалу НМІУ – Музею історичних коштовностей України – як повноцінного музею, а також статус колекції філіалу, як колекції Музею історичних коштовностей.  Тобто колекція історичних коштовностей має увійти до загальної колекції НМІУ.

В свою чергу міністерство культури України назвало інфрмацію про ліквідацію статусу Музею історичних коштовностей України як філії Національного музею історії України неправдивою.

У повідомленні, яке розповсюдило Мінкультури йдеться про те, що «Передбачається і подальше функціонування Музею історичних коштовностей України в якості філіалу Національного музею історії України - без зміни статусу». 

Колектив музею, доведений до відчаю, звертається за допомогою до всіх небайдужих. Відтак музейні активісти та професійні спільноти б’ють на сполох і вихід із кризи бачать у наданні Музею історичних коштовностей України ознак юридичної особи та статусу «Національний». Лише це дасть змогу зберегти музей як повноцінну музейну Музейники продовжують наголошувати на тому, що унікальна колекція коштовностей опинилась у небезпеці. Вони звертаються до колег, які не в Києві,  із закликом проявити свою громадянську позицію і 18 листопада та з 13.30 до 14.30 провести музейний страйк.

«Ті, хто його підтримають, можуть залишатися на робочих місцях, але не проводити екскурсій і не працювати. А можуть вийти на площу перед музеєм і з плакатами показати свою солідарність з Музеєм історичних коштовностей України», - йдеться у повідомленні. Символом спротиву оголошено зображення пекторалі із кургану Товста Могила, яка є найвідомішим експонатом з колекції Музею історичних коштовностей України. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук