Статус Музею історичних коштовностей не змінять, - Мінкульт

Проте міністерство наголошує на необхідності перевірки у музеї

КультураКатерина Сліпченко, 9 листопада 20152120
Статус Музею історичних коштовностей не змінять, - Мінкульт

Міністерство культури України назвало інфрмацію про ліквідацію статусу Музею історичних коштовностей України як філії Національного музею історії України неправдивою.

«Поширена інформація щодо зміни статусу не відповідає дійсності, оскільки оптимізація структури не передбачає жодної зміни статусу філії та не може нести жодної загрози збереженню колекції», - повідомляє прес-служба міністерства.

«Передбачається і подальше функціонування Музею історичних коштовностей України в якості філіалу Національного музею історії України - без зміни статусу. Тому твердження  про ліквідацію Музею історичних коштовностей України зазначеним наказом Міністерства є прямою дезінформацією», - наглосили у Мінкульті.

Також там зазначили, що впровадженню структури, сказаної у наказі, передувало затвердження Концепції розвитку НМІУ до 2020 року і оптимізація структури НМІУ спрямовані на забезпечення максимально ефективного функціонування НМІУ та його філії – Музею історичних коштовностей України з огляду на те, що вимоги часу та актуальні питання музеєзнавства вимагають від одного з провідних музеїв України втілити інноваційні форми роботи, які відповідають сучасній європейській практиці.

Колекція, що зберігається в філії, є частиною колекції Національного музею історії України і за її збереження відповідає генеральний директор та головний зберігач музею. НМІУ, Міністерство культури України та інші уповноважені державні органи повинні мати повну інформацію про склад та стан колекції, яка перебуває на збереженні та експонуванні у філії. Однак, філія до цього часу не надала інформації, передбаченої чинним законодавством, до Національного музею історії України, який відповідає за збереження і облік колекції. При цьому у філії майже 20 років не було ревізій і перевірок фондової колекції, наголосили в Міністерстві.

Разом з тим, повна і всебічна інформація про колекцію є гарантією її збереження і питанням національної безпеки та національних інтересів, наголошено у повідомленні.

Також у Мінкульті зазначаються, що там вжито заходів для посилення контролю та забезпечення відповідальності керівника та головного зберігача НМІУ за збереження фондів, як це передбачено чинним законодавством.

Міністерство культури планує переврити наявність музейних предметів, що перебувають на зберіганні у музеї із залученням фахівців і компетентних органів та про результати обіц’є інформувати громадськість.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук