Українські підприємства розрахуються з "Нафтогазом" ПДВ-облігаціями

Економіка14 червня 20102380

Мінфін розробить механізм погашення заборгованості підприємств-експортерів перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий природний газ у рахунок боргу перед ними з відшкодування ПДВ з боку держави.

Найбільшим підприємствам дозволять розрахуватися з НАК "Нафтогаз України" за спожитий газ у рахунок боргу держави перед ними з відшкодування ПДВ, - повідомляє ТСН.

За словами джерела у Кабміні, минулого тижня віце-прем'єр Андрій Клюєв дав розпорядження Міністерству фінансів розробити механізм погашення заборгованості підприємств-експортерів перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий природний газ у рахунок боргу перед ними з відшкодування ПДВ з боку держави.

"Зараз розглядаються два основні варіанти взаємозаліку: перший - погашення простроченого боргу з ПДВ живими грошима, другий - випуск Мінфіном ПДВ-облігацій, якими підприємства зможуть погашати борг перед "Нафтогазом". Ухвалення рішення очікується наступного тижня. Список підприємств ще буде визначатися урядом", - уточнив співрозмовник.

Як відомо, унаслідок заборгованості перед "Нафтогазом" зараз на межі зупинки перебувають найбільші металургійні й хімічні підприємства країни.

З 9 червня монополія скоротила постачання газу підприємствам з найбільшими боргами.

Сум відшкодування ПДВ має вистачити для розрахунків з "Нафтогазом".

Зараз загальний борг промислових підприємств за газ, за даними компанії "Газ України" (дочірня структура НАК), становить 4,9 млрд гривень.

При цьому заборгованість перед підприємствами із відшкодування ПДВ вища: в ГМК - 6,4 млрд гривень, уточнили в асоціації "Металургпром", ще понад 1 млрд гривень - перед хімічними підприємствами, стверджують у Спілці хіміків України.

"Ми вже готуємо документи до випуску ПДВ-облігацій. Хоча, звичайно, хотілося б отримати відшкодування грішми", - зазначив основний власник концерну "Стирол" Микола Янковський.

У п'ятницю в обговоренні питання здійснення взаємозаліків в Кабміні брав участь і голова правління Маріупольського меткомбінату Володимир Бойко.

"Доручення дане, але поки невідомі терміни реалізації взаємозаліків", - відзначив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук