Українські плавці завоювали на Паралімпіаді три золота за один день змагань

Кількість золотих нагород збірної України зросла до дванадцяти

СпортРоман Ганкевич, 11 вересня 20165480
фото Reuters
Золотий призер Максим Кріпак (Україна) і бронзові медалісти Феліп Родрігес (Бразилія) та Денис Дубров (Україна) на Олімпійському аквастадіоні у Ріо

На літній Паралімпіаді у Ріо-де-Жанейро завершилися фінали чергового дня змагань у плаванні, де спортсмени збірної України відразу завоювали три золоті медалі. Про це повідомляє офіційний сайт змагань.

У фінальному запливі жінок вільним стилем на дистанції 50 м (категорія S6) найсильнішою була Єлизавета Мережко. Вона випередила на фініші співвітчизницю Вікторію Савцову і австралійку Тіффані Томас Кейн.

На дистанції 50 м брасом у чоловіків (категорія S3) найсильнішим став Дмитро Виноградець. Срібна медаль у цьому виді змагань дісталася китайцеві Венпану Хуангу, а бронза італійцю Вінченцо Боні.

У чоловічому запливі на 100 метрів на спині (категорія S10) перемогу здобув Максим Кріпак. Другим на фініш приплив Олівер ван де Воорт з Нідерландів, третім - ще один українець Денис Дубров.

Крім того, у чоловічому запливі на 200 метрів комплексним плаванням (категорія SM13) українці завоювали срібло та бронзу. Перемогу в запливі здобув Ігор Бокій (Білорусь), друге місце на рахунку Ярослава Денисенко, третє - Данила Чуфарова.

Раніше цього дня український велоспортсмен Єгор Дементьєв у фінальній фазі змагань з велоспорт-треку показав результат 4 хвилини 37,708 секунди, майже на 7 секунд випередивши австралійця Елістера Донахью. Бронза на рахунку Едвіна Фабіана Матіса Руіса з Колумбії.

Додамо, що ця медаль Дементьєва стала першою для України з велоспорту-треку на Іграх в Бразилії.

Таким чином, по закінченні змагань у плаванні, на рахунку збірної України в загальному медальному заліку вже 37 нагород - 12 золотих, 10 срібних та 15 бронзових медалей. Команда як і раніше посідає третє місце у таблиці і поступається тільки збірним Китаю та Великобританії.

Нагадаємо, Паралімпіада-2016 проходить в Ріо-де-Жанейро з 7 по 18 серпня.