Українські приватні виробники «оборонки» об’єдналися в «Лігу оборонних підприємств»

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 21 грудня 201611981

Українські приватні підприємства-розробники і виробники продукції оборонного та подвійного призначення створили неурядове об'єднання «Ліга оборонних підприємств».

Як повідомив на презентації нового об'єднання в середу, 21 грудня, в Києві директор Центру дослідження армії, роззброєння і конверсії (ЦДАКР) Валентин Бадрак, рішення про створення нового професійного об'єднання в оборонному секторі прийнято в рамках XIII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека 2016».

За його словами, які процитувало агентство «Інтерфакс-Україна», до складу «Ліги оборонних підприємств» увійшли кілька десятків українських приватних оборонних компаній. Зараз завершується юридичне оформлення об'єднання, уточнив він.

Головним напрямком роботи ліги визначено участь її членів у ефективному і якісному переозброєнні Збройних сил України. Об'єднання планує плідно співпрацювати з урядом України і всіма українськими оборонно-промисловими структурами, а також налагодити, згідно зі світовою практикою, прямі контакти з аналогічними зарубіжними асоціаціями оборонної промисловості.

Як зазначив Бадрак, з метою розвитку комунікацій ліга має намір вперше в історії України створити реєстр перспективних розробок озброєнь і військової техніки. У числі першочергових завдань нового об'єднання голова ЦДАКР виділив відмову від чинних в галузі і на внутрішньому ринку озброєнь колишніх радянських механізмів і процедур і створення рівних прав для діяльності приватних і державних підприємств, формування умов для залучення інвестицій в нові розробки і виробництво озброєнь та військової техніки, лібералізацію зовнішньоекономічної діяльності українських оборонних підприємств. Серед ключових завдань об'єднання також лобіювання якнайшвидшої модернізації профільного законодавчого поля, надання уряду альтернативних можливостей розвитку ОПК України на основі передового західного досвіду.

Як повідомило агентство Укрінформ, на переконання почесного голови корпорації «УкрІнМаш» Віталія Немилостивого, в Україні необхідно створити рівні умови для суб’єктів господарювання в оборонному комплексі.

«Після того, як почалися ці події в Криму та на сході України, було відмінено ліцензування виробництва і це дало поштовх до того, що багато підприємств почали відновлювати оборонну продукцію та продукцію подвійного використання. Сьогодні законодавче поле відстало від тієї ситуації, яка є в Україні. В нас немає рівних умов для суб’єктів господарювання, коли ми говоримо про оборонний комплекс», – сказав Немилостивий.

Він розповів, що приватні підприємці не можуть вийти на світовий ринок, оскільки всі дії необхідно узгоджувати з Державним концерном «Укроборонпромом». На думку Немилостивого, така ситуація не лише залишає за державним концерном монопольне право на продаж зброї, але і вбиває здорову конкуренцію на ринку.

«А зараз, щоб вийти на світовий ринок, треба прийти в “Укроборонпром” – до прямого конкурента і з ними погодити проведення переговорів, з ним встановити ціну. Це є монопольне право. Але у нас в державі є орган, який слідкує за нерозповсюдженням зброї», – сказав він.

Почесний голова корпорації «УкрІнМаш» наголосив, що система з продажу і виготовлення зброї, яка зараз існує в Україні, вже застаріла, тому її необхідно змінювати.

«Нашу систему треба змінювати, бо чинна (система) не дає можливості отримувати нашим ЗСУ зброю у найкоротший термін і за помірними цінами, а також не дозволяє провести лібералізацію зовнішньоекономічної діяльності», — підкреслив Немилостивий.

Водночас, на його переконання, в стратегічних напрямках оборонного сектору має залишитись державна форма власності.

«Державна форма має залишитися в стратегічних, важливих напрямках. У державному секторі треба залишити хімію, спецзв’язок та інші галузі, які не можна передавати в приватні руки», – підсумував Почесний голова корпорації «УкрІнМаш».

Присутній на презентації радник гендиректора ДК «Укроборонпром» Сергій Тетерук розповів, що частка приватного сектору у державному оборонному замовлені збільшується. Тим паче зараз розробляється закон, який дозволить приватним підприємцям тісніше співпрацювати з державою в оборонному секторі.

«Зараз проходить міжвідомче погодження проекту закону “Про виробництво зброї”. Там передбачена можливість отримання коштів на підготовку виробництва підприємствами недержавної форми власності на зворотній основі. Якщо держава бачить, що приватне підприємство розробляє той зразок, який їй потрібен, то за цим проектом закону держава може вкласти гроші з їх повернення», – сказав Тетерук.

Приватні підприємці також презентували учасникам презентації деякі новітні розробки. Наприклад, спеціалізований броньований автомобіль «Козак-2М», бронеавтомобіль з підвищеним рівнем захисту від мін «Козак-2» та безпілотник «Фурія».

Згідно з експертними оцінками, станом на сьогодні в приватному секторі оборонно-промислового комплексу України працюють близько 100 приватних підприємств і компаній, які виробляють понад 2/3 оборонної продукції в інтересах сектору безпеки і оборони.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук