Українські сировари через Росію зазнають збитків на десятки мільйонів доларів

За даними митної статистики, експорт сирів з України за п’ять місяців  цього року склав 13,6 тис. тонн, тоді як за аналогічний період попереднього року їх експорт становив 23 тис. тонн.

Цей показник є логічним наслідком постійних претензій з боку Росії до української продукції та заборони експорту сиру для низки вітчизняних молокопереробних підприємств, вважають в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

За інформацією прес-служби асоціації, виручка від експорту українських сирів усіх видів з січня до травня 2014 року склала $90 млн США, а це на $42 млн менше, ніж відповідний дохід за п’ять місяців минулого року.

«Сири були найважливішим і найціннішим експортоорієнтованим молочним продуктом для України, але 84% їх реалізації припадало на ринки Росії. Втрати від скорочення реалізації сиру вдалося дещо компенсувати за рахунок деякої переорієнтації виробництва і зростання експорту інших молочних продуктів, таких як масло та молоко згущене і незгущене. Проте загальний дохід від зовнішньої торгівлі молочними продуктами в цьому році все ж знизився на 6% і за результатами 5 місяців 2014 року склав $157 млн», — йдеться у повідомленні.

Імпорт молочної продукції у натуральному виразі внаслідок девальвації гривні скоротився, проте у валютному вираженні вартість імпорту зросла на 20% і склала майже $100 млн.

«Ці фактори негативно вплинули на зовнішньоторговельний баланс молочної продукції в Україні. Внаслідок цього позитивне торгівельне сальдо зменшилось на 31% і склало $57,3 млн», — додали в асоціації.

«Таким чином, зараз ми бачимо реальну загрозу, яка нависла над молочною галуззю України. Сезонне зростання виробництва молока зіткнулось зі скороченням попиту на сировинне молоко через торгівельні проблеми з Росією. Щоб не втратити позицію нетто-експортера молочної продукції, Україна має якнайшвидше диверсифікувати ринки збуту. Для того, щоб мати можливість реалізовувати нашу молочну продукцію в Європейський Союз та завоювати нові перспективні ринки, потрібно терміново прийняти пакет законопроектів, а саме «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів», «Про корми», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для вживання людьми», «Про державний контроль у сфері забезпечення безпеки якості харчових продуктів, кормів, благополуччя тварин». Чим швидше ці законопроекти будуть прийняті, тим більше шансів потрапити на європейський ринок матиме українська продукція», — наголосила експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук