Українські телеканали зменшили закупівлі російських серіалів

КультураК.С., 3 лютого 20157430

У другому півріччі найбільші українські телеканали вдвічі зменшили закупівлі нових російських серіалів, проте - не через патріотизм, а через падіння ринку і занадто високу ціну, повідомляє «Телекритика» із посиланням на видання «ЛІГАБізнесІнформ».

За результатами дослідження Nielsen шість найбільших українських каналів в 2014 році на третину скоротили кількість куплених нових серіалів. Якщо в 2013-му СТБ, «Інтер», «1+1», «Україна», ICTV і Новий канал закупили 212 серіалів, то минулого року - всього 140, з яких у другому півріччі - тільки 56.

Основне скорочення відбулося за рахунок часткової відмови телегруп від російських серіалів.

Як пише «ЛІГАБізнесІнформ», у другій половині 2014-го найбільші телеканали показали сумарно 701 годину прем'єрних серіалів. З них російського походження - 75,9%. Це проти 85-90% серіального ринку  останніх років.

У 2014 році лідером за кількістю показу прем'єрних серіалів став «Інтер». За минулий рік канал скоротив їх кількість з 101 до 54. Натомість «Україна» закупила стільки ж нових серіалів, скільки і в минулому - 45. «1+1» купив 23 нових серіали.  СТБ зменшив кількість прем'єр з 12 до 9, ICTV - з 16 до 7, Новий канал - з 10 до 1.

За словами менеджера із закупівель контенту однією з телегруп, в 2013 році серія російського серіалу коштувала  $60-80 тис. «Зараз такі гроші ніхто не платить. Російські продюсери стали більш поступливими: сьогодні одна серія обходиться в $25-30 тис., але можна "вибити"  знижку до $15-20 тис.» , - цитує «Телекритика».

Однак навіть така ціна сьогодні є часто занадто високою для українського телевізійного ринку.

«За серію ми платимо $20-30 тисяч. А на рекламі можемо відбити $15-20 тисяч. І тільки тоді, коли серіал йде ще й у повторі», - зазначив генеральний директор StarLightMedia Володимир Бородянський на засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення 15 січня.

Телеканали можуть купувати американські серіали, вважає видання, більшість з яких є недорогими ($3-10 тис. за серію, а старі - ще дешевші). Проте телевізійники вважають, що українські глядачі більше дивляться російську продукцію.

За словами Володимира Бородянського виробляти свій контент українським каналам також невигідно. Він повідомив, що вартість виробництва якісного драматичного серіалу в Україні становить у середньому $50 тис. Окупити ці кошти на рекламі в Україні навіть при дуже високому рейтингу неможливо. Тому українські продакшени і телеканали прагнуть знімати серіали на два ринки - український та російський.

Нагадаємо, зменшення закупівель українськими каналами російських серіалів звалило ціни на телеконтент у Росії.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук