Українські «Циклони», з яких могли вилучити двигуни для КНДР, є у Росії, – Держкосмос

17:59, 15 серпня 2017

В України немає ніякої можливості виробляти і постачати відповідні двигуни до ракет «Циклон». Про це розповів голова Державного космічного агентства України Юрій Радченко, коментуючи публікацію The New York Times про можливі поставки українським підприємством «Південмаш» ракетних технологій Північній Кореї.

За його даними, наразі Росія володіє українськими ракетами Циклон (2 і 3), в їх складі є необхідні двигуни, про які йшла мова в статті американської газети, пише «Укрінформ».

«За оперативною інформацією, у Росії сьогодні є ракети Циклон-2 і Циклон-3 в кількості від 7 до 20 ракет, в них ці двигуни (РД-250) є. Документація є», – сказав він.

Як розповів Радченко, ці двигуни дійсно виготовили в Україні, але також у складі ракет вони поставлялися до Росії за програмою співпраці в космічній галузі між нашими країнами.

Однак зараз Україна припинила виробництво даного типу двигунів.

Нагадаємо, що американська газета The New York Times з посиланням на експертний аналіз, який містить оцінки американських розвідувальних агентств, повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети став можливий завдяки придбанню на чорному ринку ракетних двигунів, імовірно, з українського заводу «Південмаш», що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою.

В свою чергу, «Південмаш» спростував інформацію про постачання ракетних двигунів до Північної Кореї і назвав статтю NYT щодо постачання деталей до ракет КНДР провокацією.

В Мінінформполітики України повідомили, що експерт Майкл Ельман, який вказав американському виданню New York Times на причетність України до постачань двигунів для ракет Північної Кореї, у 1995-2001 роках очолював програму скорочення ракетних озброєнь в Росії та співпрацював із російськими спецслужбами.