Українські залізничники хочуть перевозити в обхід Росії вантажі з Європи в Китай

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 16 листопада 201544995

«Укрзалізниця» розглядає можливість участі в організації контейнерних перевезень вантажів з країн Європи до Китаю через Україну, Грузію, Азербайджан, Казахстан, Китай, а також Каспійське і Чорне моря, і в зворотному напрямку.

Про це у понеділок, 16 листопада, після круглого столу щодо розвитку Транскаcпійського міжнародного транспортного маршруту повідомив начальник Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Юрій Меркулов, передає РБК-Україна.

«Розглядався маршрут перевезень вантажів з КНР в країни ЄС і призначенням в Україну», – заявив він.

Також, за словами представника «Укрзалізниці», розглядалися аспекти організації перевезень товарів українських виробників у країни Центральної Азії і Китаю. Цей маршрут повинен проходити від вхідної станції Достик на кордоні з КНР і Казахстаном і закінчуватися на західних кордонах України з Польщею, Словаччиною та Угорщиною, а саме на станції Ізов, Чоп та Батьово.

«Назвемо цей маршрут новим Шовковим шляхом з участю Каспійського і Чорного морів», – заявив Меркулов і наголосив, що інфраструктура залізниць, технологічні та технічні аспекти вже врегульовані.

«Наші колеги презентували і альтернативний маршрут через Узбекистан призначенням в Афганістан, це також просування товарів призначенням до Туркменістану», – повідомив представник УЗ.

За його словами потенціал вантажної бази становить близько 10 мільйонів тонн. «Укрзалізниця» вже проводить відповідні переговори з європейськими партнерами щодо наповнення вантажної бази маршруту в обидві сторони.

«Це буде одна з бюджетоутворюючих статей доходів “Укрзалізниці”», – наголосив Меркулов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук