Українських автомобілістів змусять оплачувати збиткові спиртові підприємства

Економіка24 листопада 20176430

Найближчим часом ціни на бензин можуть підвищитися на 2-7 гривень.

Причиною цього є ініціатива в.о. глави ДП «Укрспирт» Юрія Лучечко про обов'язкове додавання біоетанолу в автомобільне паливо, яку він озвучив в передачі «За чи проти» на телеканалі «Рада».

За словами Юрія Лучечко, більше половини з 80-ти підприємств на балансі «Укрспирту» не виробляють жодної продукції, оскільки не можуть конкурувати на ринку харчового спирту. Чиновник бачить вихід в перепрофілювання цих підприємств на виробництво біоетанолу. Але збувати його заводи будуть не в чесній конкурентній боротьбі. Глава держпідприємства пропонує законодавчо зобов'язати виробників та імпортерів автомобільного палива додавати в продукцію мінімум 7-10% біоетанолу.

Юрій Лучечко, звичайно, посилається на західний досвід, заявляючи про те, що 7% мізер у порівнянні з Європою і Латинською Америкою, де обов'язковий рівень добавки доходить до 50%. Цим самим він повторює грубу і дуже дратівливу помилку приміряє західний досвід, ігноруючи рівень життя і зарплату українців.

В ході інтерв'ю, Юрій Лучечко підкреслив, що ніякої альтернативи водіям по вибору палива надаватися не буде. «Ні, є закон», резюмував свою ідею Лучечко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук