Український банк реконструкції і розвитку остаточно перейшов у власність китайських інвесторів

Фонд державного майна України (ФДМ) і китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange Co., Ltd (BOCE) уклали договір купівлі-продажу 99,9% акцій державного Українського банку реконструкції та розвитку.

Як відомо, компанія BOCE придбала пакет акцій УБРР за ціною 82,83 млн грн на аукціоні, що відбувся в листопаді минулого року.

«Тепер, коли у нас є банк, ми будемо плідно працювати над тим, щоб допомагати Україні проводити ефективну приватизацію, і поширювати інформацію про українські приватизаційні перспективи серед своїх клієнтів», – процитувала прес-служба ФДМ слова генерального директора компанії Bohai Commodity Exchange Co., Ltd Яна Дун Шенга.

Керівник ФДМ Дмитро Парфененко зазначив, що Фонд розглядає цей проект як пілотний, після якого будуть реалізовані й інші, не менш важливі проекти в рамках подальшої співпраці.

BOCE – найбільша спотова товарна біржа в Китаї з річним оборотом в $1 трлн. Компанія заснована у 2009 році за участю приватних китайських інвесторів, кількох державних компаній, а також муніципалітету штату Тянцзіні, КНР.

УБРР був заснований у 2004 році для розвитку як корпоративного, так і малого та середнього бізнесу шляхом середньо- та довгострокового кредитування. Його власником спочатку була Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, потім – Державна інвестиційна компанія. У 2013 році банк було передано Мінфіну, а уряд Миколи Азарова передбачав створити на його основі Банк розвитку.

УБРР на початок квітня 2017 року посідав 89 місце серед 90 банків, що діяли в країні, за розміром активів – 117,871 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук