Український уряд опублікував «Чорну книгу Кремля»
Економіка

Український уряд опублікував «Чорну книгу Кремля»

Внаслідок російського вторгнення знищено 20% економічного потенціалу України

АК, 17 лютого 2015 665 0

Війна проти України, яку у лютому 2014 року розгорнула Росія, призвела до вражаючих людських, економічних та інфраструктурних втрат України. Про це заявив 17 лютого радник прем'єр-міністра України Данило Лубківський, представляючи «Чорну книгу Кремля», в якій викладено перші орієнтовні відомості про злочини, вчинені Росією проти нашого народу та його економіки.

Данило Лубківський наголосив, що інформація, отримана від центральних органів влади України, зведена станом на початок лютого 2015 року.  «Повноту жертв і збитків досі неможливо з’ясувати», - додав він.

«Крок за кроком українська центральна та місцева влада встановлюватиме масштаб втрат, - зазначив Данило Лубківський, - Остаточні цифри будуть неминуче встановлені як міжнародний вирок режиму Путіна».

На початок лютого, за час російської агресії загинуло понад 5 тис. людей, поранено майже 11 тис. При цьому, реальні цифри можуть бути набагато більшими, оскільки уряд України оперував лише підтвердженими даними.

Станом на 2 лютого 2015 року обліковано 978 482 особи, які перемістились з тимчасово окупованої території України та районів, уражених російськими збройними і терористичними силами. З них за медичною допомогою звернулося понад 103 тис.  осіб, госпіталізовано 25 013 осіб. Загальна сума коштів, перерахованих для страхових виплат та оплату медико-соціальних послуг тимчасовим переселенцям, складає 416,6 млн. грн.

«Щоденно Україна витрачає орієнтовно 100 мільйонів гривень на проведення антитерористичної операції задля захисту від російської агресії», - зазначив Данило Лубківський. При цьому він підкреслив, що унаслідок російської агресії Україна зазнала значних макроекономічних втрат. Зокрема, скорочення обсягів промислової продукції за 2014 рік склало загалом по країні 10,7%  у т. ч. у Донецькій області падіння становило 31,5%, у Луганській – 42%. «Втрати вітчизняних металургійних підприємств у 2014 році оцінюються на рівні близько 40 млрд. грн., машинобудівних підприємств -  близько 10 млрд. грн.», - зазначив Данило Лубківський.

Видобуток вугілля в Україні скоротився на 35%. Виробництво хімічної продукції у 2014 році у Донецькій області зменшилося на 47,5%. Значні втрати і в сільському господарстві, в сфері транспорту та інфраструктури.

В Україні пошкоджено 1 514 об’єктів залізничної інфраструктури, зазнали руйнувань 1561 км автомобільних доріг загального користування, 28 об’єктів керування повітряним рухом. Станом на 3 лютого 2015 року, в Донецькій області зруйновано та пошкоджено понад 9,2 тис. житлових будинків усіх форм власності (понад 12% житлового фонду). Окрім цього, пошкоджено 2 772 газопроводів. Тисячі людей залишилися без води, тепла, даху над головою.

«Загальна сума руйнувань (з урахуванням об’єктів житлово-комунальної, соціальної інфраструктури) складає понад 1,2 млрд. грн., - повідомив Данило Лубківський. - Російськими терористами зруйновано або пошкоджено 1 080 енергетичних об’єктів. Загальна сума коштів, необхідних на відновлення зруйнованих об’єктів електропостачання у Донецькій області, складає 476,6 млн. грн.»

«Загалом війна, розгорнута Російською Федерацією проти України, знищила майже 20% нашого нинішнього економічного потенціалу», - наголосив Данило Лубківський, зазначивши, що наведені дані не включають останніх трагедій, тож остаточні цифри, які ще належить встановити, «будуть набагато більшими».

«Жодна жертва не може бути забутою, - наголосив Данило Лубківський. - Режим Путіна повинен бути зупинений».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук