У Львові триває триєнале сучасного мистецтва «Український Зріз», яке є частиною Конгресу культури «Перехід 1989». «Український Зріз» відбувається вчетверте, проте вперше масштабну виставку приймає Україні (перші три відбувались у Польщі). Також вперше кам’яниця на площі Ринок, 42 прийняла усвоїх стінах мистецький проект.
Кам'яниця поєднує декілька епох
Тема цьогорічного триєнале – «Обряди переходу». Воно стало спробою замобами сучасного мистецтва дослідити й відрефлексувати проблеми обрядів, ритуальності й переходу.
Наталка Шимін. Трансформація
Учасниками проекту стали Михайло Алексеєнко, Пьотр Армяновський, Тереза Барабаш, Сергій Братков, Вова Воротньов, Відкрита група, Даніїл Ґалкін, Лія Достлєва, Влодко Кауфман, Тарас Ковач, Дана Косміна, Олекса Манн, В’ячеслав Поляков, Євген Равський, Олексій Сай, Олена Субач, Мітя Чуріков, Наталка Шимін та інші.
Відкрита група. Задній двір
Організатори наголошують, що головною відмінністю цьогорічного трієнале є саме те, що відбувається воно в Україні. Адже якщо раніше його головною метою було репрезентували сучасний стан українського мистецтва іноземній аудиторії, то цього разу митці роблять спробу подивитися самі на себе, проаналізувати історії та зміни, що відбулись після руйнації Берлінського муру.
Олексій Сай. Бомбили (фрагмент)
Триєнале відкрило нову для міста локацію. Експозиція розташувалась на площі Ринок, № 42 (колишня кам’яниця Седмирацька). Чотири рівні цієї будівлі вперше використані для мистецького проекту. У понцепцію Конгресу культури (а саме в його рамках відкрився «Український Зріз») вона пасує як найкраще. Уся вона є ніби набором симовлів: стан руїни можна легко спроектувати на стан культури в Україні, а нашарування ренесанскої архітектури та залишків пострадянської держустанови як раз і знаменують той перехід від 1989 року в модерний світ, який досі так і не завершився.
Олексій Сай. Дими (фрагмент)
Нагадаємо, що цьогорічний КОнгрес культури мав назву «Перехід 1989» (Transition 1989) та був присвячений аналізу культурного досвіду України та Європи за останні 30 років. Захід складався з дискусійної та мистецької програм, об’єднаних тематикою «Мури. Міри. Наміри».
Олекса Манн. Чорний період (фрагмент)
Він завершився 13 жовтня, а виставка «Український Зріз» триватиме до 27 жовтня. На ній можна буде побачити відео, інсталяції, живопис тощо.
Влодко Кауфман. Опора (фрагмент інсталяції)
Кураторами виставки є Влодко Кауфман, перфомер, живописець, графік, куратор і координатор низки арт-проєктів і фестивалів, співзасновник «Інституту Актуального Мистецтва» (Львів), а також Сергій Петлюк, медіахудожник, автор та співкуратор багатьох мистецьких проєктів в Україні та за кордоном.