Українці не повинні бачити захмарні суми у платіжках за комунальні послуги, – Ростислав Мельник
З 1 січня тариф на централізоване опалення і гаряче водопостачання зріс на 22,3%. І це лише початок – вже у травні влада анонсує нове підвищення.
За словами президента будівельної корпорації РІЕЛ Ростислава Мельника, в українців є можливість суттєво зекономити на комунальних платежах внаслідок впровадження системи «енергоощадних квартир».
«Звісно, ні я, ні будь-хто інший поза владними кабінетами не може знизити тариф. Це економіка, політика, будь-що. Але кожного пересічного українця хвилює питання: як та на чому можна зекономити. Я відповім: на споживанні комунальних послуг. Допомогти у цьому може система «енергоощадних квартир», які ми впроваджуємо у двох наших житлових комплексах. Система за допомогою спеціального додатку дозволить відслідковувати свої витрати та споживати світло, воду, тепло свідомо», – зауважив Мельник.
Система «енергоощадних квартир» працюватиме за допомогою спеціального комутаційного модуля енергоощадної системи RIEL SMART HOME на базі GreenHub, яким буде оснащена кожна квартира. Відповідний модуль дозволить звести в єдину систему комунікації від різних лічильників та механізмів таким чином, щоб користувач мав змогу моніторити та контролювати всі системи та ресурси свого помешкання – роботу котлів, енергоносіїв, витрату тепла та води.
«Цей модуль також працюватиме на автоматизацію збору та передачі показників лічильників у комунальні служби або ОСББ, та подальше формування рахунків згідно з тарифами. Але найважливішим є те, що кожен власник квартири зможе бачити, скільки він реально споживає. По-перше, це дисциплінує людей, по-друге – не дозволяє переплачувати за сусідів. Ви здивуєтесь, якщо будете слідкувати за своїми витратами – точно знайдете зайву увімкнену лампочку, яка щомісяця «накручує» вам цифри у квитанції», – впевнений Ростислав Мельник.
РІЕЛ планує впровадити систему «енергоощадних квартир» у двох ЖК: OK'land у Києві і RIEL City у Львові.
Крім того, у планах розширити «географію» «енергоощадних квартир» на будинки ринку вторинної нерухомості Львова. «Наразі ми це питання аналізуємо та шукаємо можливі варіанти готових будинків, які можна було б зробити енергоощадними. У нас є декілька ідей, як застосувати нові технології у багатоквартирних будинках минулого покоління», – розповів пан Мельник.