Українці не звикли жити в борг, - дослідження

Економіка9 грудня 20101380

Пересічні українці не сприймають ідею жити в борг. Про це 9 грудня, презентуючи у Львові результати першого загальноукраїнського дослідженні «Фінансова грамотність та обізнаність в Україні», проведеного на замовлення Агентства США із міжнародного розвитку USAID, заявив представник проекту Олексій Куценко.

Було виявлено, що 78% респондентів не має ніяких боргів. Лише 19% опитаних визнали, що мають кредитну або іншу заборгованість.

Ті респонденти, які мають борги, зазвичай витрачають кожного місяця від 10 до 30% свого сімейного бюджету на їх погашення.

56% респондентів визнали, що хоча б іноді, але змушені позичати кошти, щоб розрахуватися з іншими боргами. Респондентам, які оцінили свій фінансовий стан як поганий та дуже поганий, доводиться позичати кошти частіше.

Також було проаналізоване ставлення громадян України до кредитів. Так, 38% респондентів вважає виправданим купувати в кредит, якщо на ці товари встановлений розпродаж, знижки. Близько 18% вважає виправданим брати на себе кредитні зобов’язання для інвестування у власну освіту. Натомість 7% громадян переконані, що брати кредит невиправдано за жодних умов, а 4% готова його брали лише у разі крайньої необхідності.

Довiдка ZAXID.NET

У першому загальноукраїнському дослідженні «Фінансова грамотність та обізнаність в Україні» анкетували осіб, що відносяться до категорії споживачів фінансових послуг, тобто користувалися ними в останні два роки і/або користуються зараз. Було опитано 2 тис 14 громадян у всіх регіонах України, віком від 20 до 60 років. Статистична похибка дослідження становить 2%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук