Українці тримають в банках з російським капіталом ₴48 млрд

Банки з російським капіталом сконцентрували 15% банківської системи України

Українці тримають в банках з російським капіталом ₴48 млрд

Україна не може націоналізувати банки з російським державним капіталом, однак регулятор буде застосовувати санкції при наявності відповідного рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), заявила голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева під час виступу у Верховній Раді в п'ятницю.

«На сьогодні там (в банках з російським держкапіталом) перебуває 26 млрд грн на рахунках наших комерційних клієнтів, 22 млрд грн – це рахунки наших фізичних осіб. Якщо хтось дасть 50 млрд грн на те, щоб ми могли покрити нашим українським клієнтам ці кошти… Ми не можемо націоналізувати 15% нашої банківської системи. Але якщо буде рішення РНБО, будемо виконувати його», – повідомила Гонтарева, яку цитує «Інтерфакс-Україна».

Вона також розповіла, що банки з державним російським капіталом успішно пройшли стрес-тести 2015 року.

«У нас є три банки з державним російським капіталом. Ці банки завжди знаходяться під особливою увагою НБУ. Там знаходяться наші куратори. Перший стрес-тест в 2014 році вони пройшли і докапіталізували свої установи. Другий стрес-тест вони пройшли і підписали програму докапіталізації своїх фінансових установ», – сказала голова Нацбанку України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук