Українцям ще на три місяці обмежили купівлю валюти

ЕкономікаО.Г., 2 грудня 201412720

Нацбанк продовжив на три місяці, до 3 березня, обмеження на купівлю валюти та зняття готівкових коштів фізособами, а також продаж валютної виручки експортерами.

Відповідну постанову правління НБУ від 1 грудня оприлюднено на офіційному сайті.

Згідно з постановою, також збережено вимоги щодо обов’язкового продажу в розмірі 75% надходжень в іноземній валюті та 90-денний граничний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.

Крім того, НБУ запровадило «нові ефективні інструменти регулювання ринку». Зокрема, банкам запропонували здійснювати випуск іменних ощадних (депозитних) сертифікатів, а резидентам-поручителям, що одержали індивідуальну ліцензію НБУ, дозволено переказувати іноземну валюту на виконання забезпечених гарантією зобов’язань за кредитами, наданими міжнародними фінансовими організаціями або іноземними експортно-кредитними агентствами, дозволено не конвертувати в гривню надходження в іноземній валюті, що були отримані як благодійна допомога.

Як відомо, раніше НБУ заборонив дострокове погашення валютних кредитів за договорами з нерезидентами, обмежив купівлю фізособами готівкової валюти в сумі ₴3 тис., а також перекази валюти за кордон в сумі ₴15 тис. Банкам також заборонено видавати готівку через каси або банкомати в сумі понад ₴150 тис. на добу, а для фізосіб – ₴15 тис.

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук