«Укрнафта» вивела на компанії Коломойського 70% доходу за 2014 рік

ЕкономікаО.Г., 22 липня 20154690

ПАТ «Укрнафта» в результаті «невірних управлінських рішень» керівництва, а також створюючи штучну дебіторську заборгованість скоротило дохід за 2014 рік перед виплатою дивідендів. Про це свідчить звіт ревізійної комісії, повідомляє OilNews.

«В результаті прийняття керівництвом товариства (ПАТ «Укрнафта») невірних управлінських рішень відбулося скорочення прибутку до розподілу між акціонерами за 2014  рік на ₴3,32 млрд», – йдеться в документі.

Це відбулося через заліку резерву сумнівних боргів на дебіторську заборгованість за виданими авансами в рамках договорів про постачання продукції на умовах передоплати з постачальниками – ТОВ «Український завод понад великогабаритних шин», ПАТ «Стахановський завод феросплавів» і ТОВ «Ріалізоіл» (контролюються «Приватом») у розмірі ₴202,24 млн, ₴350 млн і ₴1,6 млрд відповідно.

«Варто врахувати, що дебіторська заборгованість перед цими підприємствами була створена штучно», – наголошується в документі.

За підсумками ревізії комісія також дійшла висновку, що «Укрнафта» минулого року зазнала зайвих витрат в розмірі ₴160 млн за рахунок придбання нафтопродуктів за цінами вище ринкових. Крім того, ПАТ отримало збиток у розмірі ₴702,8 млн від діяльності власної мережі АЗС.

Нагадаємо, керівництво «Укрнафти» неодноразово перешкоджало роботі ревізійної комісії, у тому числі відмовляючи її членам в допуску до документів.

Сьогодні, 22 липня, на зборах акціонери ПАТ «Укрнафта» мають обрати нового главу компанії та затвердити питання про виплату дивідендів за 2014 рік.

50%+1 акція «Укрнафти» належить державі в особі НАК «Нафтогаз України», близько 42% - компаніям, афільованим з групою «Приват» Ігоря Коломойського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук