«Укрпошта» офіційно приєдналася до платіжної системи Mastercard

Це дозволить пенсіонерам отримувати пенсії на картки, а не йти за готівкою у поштові відділення

«Укрпошта» офіційно приєдналася до платіжної системи Mastercard
фото Укрпошта
Майже 6 млн пенсіонерів отримують пенсії через пошту, решта користуються картками українських банків

ДП «Укрпошта» отримає можливість встановлювати POS-термінали на своїх відділеннях для розрахунку платіжними картками.
Про це, з посиланням на джерело в «Укрпошті», пише «Новое Время».

Як повідомляється, поштовий оператор отримав акредитацію від міжнародної платіжної системи Mastercard. Зараз йде процес отримання «Укрпоштою» статусу еквайра та ліцензії від Національного банку на здійснення операцій з картками. «Запит «Укрпошти» з набуття членства в міжнародній платіжній системі Mastercard був схвалений 4 липня 2017 року. Ліцензійний договір між Mastercard і «Укрпоштою» підписаний, зараз йде процес технічної інтеграції», - підтвердили членство в прес-службі Mastercard.

У прес-службі держпідприємства повідомили, що дозвіл на здійснення еквайрингу дозволить встановити у відділеннях «Укрпошти» власні платіжні термінали. Як стверджують представники поштового оператора, «Укрпошта» вже через кілька днів оголосить тендер на закупівлю 5 тис. POS-терміналів зі стартовою ціною близько 30-35 млн грн. Однак в держпідприємстві сподіваються, що в ході торгів на майданчику ProZorro вартість терміналів ще знизиться.

Власна мережа терміналів для «Укрпошти», як стверджують там, набагато вигідніша з економічної точки зору, ніж установка в відділеннях терміналів банків-партнерів, яким за такі послуги довелося б платити комісійну винагороду. «За нашими підрахунками, вже через рік вартість терміналів окупиться», - зазначили на «Укрпошті».

Відзначимо, що «Укрпошта» за результатами тендеру уклала угоду з компанією «УкрКарт» про послуги процесингу на 214,35 млн грн. З впровадженням власної системи процесингу держпідприємство зможе зекономити ці кошти і використати їх на покращення поштових сервісів.

Також восени у Верховній Раді планується розгляд законопроекту, який дозволить «Укрпошті» розширити перелік фінансових послуг без необхідності отримання банківської ліцензії. Зокрема, відкривати фізичним та юридичним особам рахунки для зарахування грошей, у т.ч. пенсії, заробітної плати, соціальної допомоги, торгової виручки тощо.

Між тим, генеральний директор Mastercard в Україні, Молдові, Грузії та країнах Центральної Азії Віра Платонова, заявила, що обладнання відділень «Укрпошти» платіжними терміналами дасть серйозний поштовх для розвитку безготівкової економіки у регіонах.

До слова, майже половина пенсіонерів України – 6 млн осіб – отримують пенсії через пошту. Щорічно національний оператор поштового зв'язку доставляє споживачам близько 120 млрд грн пенсій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук