Укрпошта презентувала поштові марки «Козак Мамай» та «Кобза»

КультураДарина Цвях, 25 липня 20148440
Укрпошта презентувала поштові марки «Козак Мамай» та «Кобза»

Укрпошта представила у Національному художньому музеї України поштові марки «Козак Мамай» та «Кобза, випущені за програмою «ПостЄвропа» на тему «Національні музичні інструменти». Марки серії «Європа», які містять офіційний логотип EUROPA, випускаються лише один раз на рік різними поштовими операторами Європи. Про це повідомив сайт Укрпошти.

Марки серії «Європа», до яких належить «Козак Мамай» та «Кобза», є спеціальними та випускаються поштовими адміністраціями країн-членів Асоціації європейських державних поштових операторів «ПостЄвропа». Марки Європа користуються найбільшою популярністю серед колекціонерів-філателістів усього світу. Щороку міжнародна організація «ПостЄвропа» організовує тематичний конкурс на обрання кращої поштової марки серії «Європа». У цьому році Україну на конкурсі за темою «Національні музичні інструменти» представлятиме поштова марка «Козак Мамай». Козак Мамай, зображений на марці-учасниці конкурсу, є ментальним образом нації, що передається через покоління упродовж століть. Козак Мамай – це захисник українського народу, мандрівник та воїн. Кобза в його руках – символ співучої душі українського народу, за допомогою якої її власник оспівує ратні подвиги воїнів рідної землі.

«Тематика українських марок «Козак Мамай» та «Кобза» є надзвичайно символічною та актуальною. Сьогодні Козак Мамай співав би про подвиги та відвагу наших хлопців на полі бою Східної України» – відзначив в.о. генерального директора Укрпошти Михайло Паньків на урочистій церемонії спецпогашення.

У 2006 році Україна вже посідала перше місце в конкурсі «ПостЄвропа» на тему поштової марки «Інтеграція очима молодих людей».

«Полотна із зображенням козака Мамая є гордістю колекції Національного художнього музею України. Єдиний у своєму роді, універсальний і всюди впізнаваний образ українця. Але їхню справжню цінність ми почали усвідомлювати лише тепер. Героїчний досвід України знову став потрібним, а в країні народилися нові герої. Образ Мамая, попри давнє походження, набув актуальності і сучасних рис. Виявилось, що культурна спадщина існує не лише на архівних полицях та в музейних фондах, а живе у підсвідомості народу оживає у часи великих подій» – відзначила Юлія Ваганова, директор з виставкової роботи та міжнародної співпраці Національного художнього музею.

Художником поштових марок «Козак Мамай» та «Кобза» виступив Віталій Мітченко. Тираж кожної марки складає 145 000 примірників. Номінал марок: «Козак Мамай» – 4,80 грн., «Кобза» – 5,70 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук