United colors of Ukraine
Культура

United colors of Ukraine

Київський художник Андрій Єрмоленко створив серію модерних гербів українських міст і регіонів

Катерина Сліпченко, 24 червня 2014 7649 2

У соціальних мережах все більшої популярності набуває серія  United colors of Ukraine, створена київським художником Андрієм Єрмоленком. 

Андрій Єрмоленко - український художник, ілюстратор і дизайнер. Багатьом він відомий як автор низки яскравих графічних робіт – починаючи від «гопників» із серії «Жлоб-арт» і закінчуючи найсміливішими трактуванням образу Шевченка, Нестора Махна і «Мами Анархії», обкладинками «Українського тижня» чи шевронами батальойнів «Донбас», «Азов» та інших.

Всією своєю творчістю Андрій Єрмоленко пропонує альтернативний погляд на Україну як бренд. Тож у цьому контексті цілком логічною  виглядає серія гербів українських міст під спільною назвою United colors of Ukraine.

Шахтарська каска, львівський лев, одеський якір, усі ці хоч і традиційні символи свторені за допомогою традційних орнаментів виглядають абсолютно свіжо та сучасно. Зрештою, як  і всі традиційно-несподівані образи його робіт.

«Треба діяти! А все інше – фігня», - так сказав про Шевченка Андрій Єрмоленко в одному з інтерв’ю. То саме можна сказати і про нього.

ZAXID.NET попросив художника розповісти про United colors of Ukraine, про різні міста та ідею об'єднаної країни.

Які міста ви ще плануєте включити у цю серію?

У цій серії має бути дуже багато міст. Міст і зі Сходу, і з Заходу. Точно мають бути Ужгород, Луцьк, Харків, Дніпропетровськ, Ужгород...   Це – об’єднавчий проект, тому чим більше буде міст, тим краще.

Мені здається, що саме це зараз потрібно Україні. І, хоч автором є я, ідея цього проекту колективна.

Ваш проект – дуже мирний і навіть лагідний. Це зроблено свідомо?

Так. Це зовсім неагресивна серія. Звичайно, зараз не час розслаблятися, але хочеться хоч трохи миру.

Для кожного міста ви використовуєте орнаменти відповідного регіону?

Так, я використовую візерунки певних областей. Намагаюся підходити до цього професійно. Проте здебільшого це мій авторський погляд. Я сам родом з центральної України, тому там більше добре знайомих мені мотивів, але все одно я намагаюся враховувати і місцеві традиції.

Чи матиме ця серія прикладне примінення?

Так, це мають бути футболки. Разом з компанією Сhapaev Street ми вже робили футболки Yürek  з кримськотатарськими орнаментами. Таким чином ми намагалися зібрати кошти для родини хлопця, який постраждав у Криму. А що робити з новою серією, побачимо. Зараз такий час, що хочеться не наживатися, а об’єднатися та зробити якусь добру справу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук