"Укрпромбанк" буде ліквідовано, - джерело

Економіка24 липня 20093820

У найближчі дні Експертно-аналітичний рада з питань участі держави в капіталізації банків вирішить долю двох проблемних фінустанов - "Укрпромбанку" і банку "Надра". Про це повідомляє видання "Дело", посилаючись на джерело в Міністерстві фінансів.

Попереднє рішення по цих банкам вже є. Банк "Надра" планується рекапіталізувати, але тільки після реструктуризації зовнішніх зобов'язань. А "Укрпромбанк" чекає на ліквідацію.

"Укрпромбанк" будуть ліквідовувати. Всіх вкладників-фізичних осіб банку будуть переводити в "Ощадбанк" і закривати зобов'язання перед ними за рахунок Держбюджету. Частину зобов'язань планується погасити активами "Укрпромбанку", але їх там майже немає. Добре, якщо набереться на 20% від суми боргів перед вкладниками", - зазначив представник Мінфіну.

Те, що рішення щодо "Укрпромбанку" та банку "Надра" будуть відрізнятися, не приховує і виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський.

За його словами, банк "Надра" має перспективу бути рекапіталізованим, а щодо "Укрпромбанку" міністерство, швидше за все, погашатиме зобов'язання перед вкладниками, а не ре капіталізуватиме його.

Ліквідація "Укрпромбанку" обійдеться державі набагато дешевше, ніж його фінансове оздоровлення.

"Від Національного банку у нас по "Укрпромбанку" дві пропозиції. Перша - докапіталізувати банк на суму 9 млрд грн, ще 2 млрд грн йому виділить рефінансування НБУ. Друге - переказ пасивів в "Ощадбанк" на суму трохи менше 7 млрд грн. Ціна питання - 4 млрд. грн. Навіщо викидати на вітер гроші платників податків?" - пояснює рішення влади представник Мінфіну.

Ліквідація "Укрпромбанку" вигідна не тільки мільйону його вкладників-фізичних осіб, які після переведення в Ощадбанк істотно збільшать шанси на повернення своїх заощаджень. Ще однією стороною, яка може виграти від такого розвитку подій, є група "Приват".

За словами одного з тимчасових адміністраторів, у разі ліквідації фінустанови "Привату" буде набагато легше стати повноправним власником мережі автозаправних станцій ANP, які вони придбали у власників "Укрпромбанку" і які виявилися в заставі у фінустанови.

В уряді взаємозв'язок між рішенням щодо "Укрпромбанку" і домаганнями групи "Приват" заперечують.

"Зацікавленість групи "Приват" у ліквідації банку є, але вона не має ніякого відношення до рішення про його ліквідацію", - стверджує джерело в Мінфіні.

Регіональна мережа "Укрпромбанку" складається з 26 філій і 272 відділень, кількість банкоматів - 254, кількість банківських терміналів - 515, кількість торговельних терміналів - 394. У банку налічується близько 1 млн вкладників-фізичних осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук