«Укртрансгаз» погрожує відключити газ львівським споживачам

ЕкономікаО.Г., 15 квітня 201610020

Державний оператор газотранспортної системи ПАТ «Укртрансгаз» своїм листом попередив Львівську обласну державну адміністрацію та ПАТ «Львівгаз» про припинення з 16 квітня 2016 року подачі природного газу на газопровід високого тиску ГРС «Винники» – ПАТ «Іскра». Про це повідомляє прес-служба «Львівгазу».

Згідно з цим повідомленням, вже з суботи без природного газу можуть залишитися не лише десяток приватних підприємств, але ще кілька сотень побутових споживачів та ЛМКП «Львівтеплоенерго», яке забезпечує теплом та гарячою водою помешкання понад 180 тис. львів’ян.

«Припинення подачі природного газу на газопровід ГРС «Винники» – ПАТ «Іскра» з боку державного ПАТ «Укртрансгаз» пов’язана с тим, що цей об’єкт через судові спори з 2014 року не обслуговується. Компанія, яка претендує на власність цим газопроводом та веде судові спори з прокуратурою Львівської області, не в змозі це зробити через відсутність персоналу та обладнання  для проведення відповідних технічних робіт. Небезпека в тому, що газопровід протяжністю майже 9 км та проходить через місто Винники, садовий кооператив, село Бережани, хутір Горішній та місто Львів. У випадку виникнення будь-яких аварійних ситуацій на газопроводі виникає загроза для мешканців цих населених пунктів», - повідомляє прес-служба.

«Львівгаз» не обслуговує цей газопровід, оскільки він не перебуває у власності цього підприємства. Як повідомляли «Наші гроші», газопровід приватизувало ПАТ «Іскра», а потім у 2014 році продало його ТОВ «Спектргаз». У 2015 році госпсуд визнав незаконною документацію щодо приватизації газопроводу за позовом прокуратури. Справа дійшла до вищої інстанції, яка повернула її на повторний розгляд в першу інстанцію, повідомили ZAXID.NET в облгазі. Відтак, досі питання законності приватизації газопроводу не вирішено.

«Львівгаз» стверджує, що проблему міг би вирішити альтернативний газопровід. Для цього компанія взялася за прокладання резервної вітки від ГРС «Винники» до газопроводу середнього тиску по вул. Вулецькій у Львові. Це дозволило б забезпечити газом усіх споживачів «Львівгазу», які зараз отримують його від газопроводу ГРС «Винники» – ПАТ «Іскра».

Однак, після того, як вже було виконано більшість робіт із реконструкції альтернативного газопроводу та залишилося лише перепідключити споживачів, повідомляє прес-служба, Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області виніс припис про призупинення робіт, класифікуючи резервну вітку газопроводу як нерухоме майно. Такі дії «Львівгаз» вважає незаконними та доводить це у судовому порядку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук