«Укртрансгаз» звільнив віце-президента, профспілки оголосили страйк

Профспілки незадоволені звільненням Ігоря Бурака

Віце-президента – головного інженера ПАТ «Укртрансгаз» Ігоря Бурака звільнено з займаної посади після службового розслідування діяльності посадовця. Про це 3 серпня повідомила прес-служба компанії.

Зазначається, що розслідування було проведене наприкінці липня цього року на вимогу «Нафтогазу України».

«В ході роботи комісія зібрала відповідні доказові матеріали, встановила факти порушень та провину посадових осіб компанії, до яких були застосовані відповідні дисциплінарні стягнення, в тому числі звільнення», – йдеться у повідомленні ПАТ «Укртрансгаз».

У компанії наголосили, що були виявлені порушення процедури закупівлі послуг з внутрішньотрубного діагностування магістральних газопроводів.

Повідомляється, що наразі тимчасово виконуючим обов’язки віце-президента – головного інженера «Укртрансгазу» призначено Олега Михалевича.

Водночас профспілки «Укртрансгазу» оголосили про початок трудового страйку.

«Трудовий колектив сприймає безпідставне та цинічне звільнення віце-президента – головного інженера Ігоря Бурака, директора департаменту транспортування газу Богдана Максимчука та начальника управління експлуатації магістральних газопроводів Олега Андріїва як показовий геноцид технічної інтелігенції та цілеспрямований адміністративний тиск на співробітників», – йдеться у заяві профкому, яку наводить ТВі.

Як пише «Інтерфакс-Україна», активна стадія протистояння між керівництвом «Нафтогазу» і «Укртрансгазу» почалася у вересні 2016 року, коли міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) перебрало на себе функції з управління УТГ щодо зміни правління і наглядової ради компанії, а також затвердження його фінплану та інвестпрограми, тоді як раніше це входило в компетенцію правління «Нафтогазу України».

За словами екс-президента «Укртрансгазу» Ігоря Прокопіва, ініціатива щодо зміни перепідпорядкування оператора ГТС із НАК на МЕРТ належала йому, оскільки у керівництва НАК і УТГ різні бачення майбутнього оператора стосовно бізнесів з управління магістральними газопроводами, ПСГ і сервісними службами, а також на обсяги закупівель обладнання для виробничих потреб.

Пізніше МЕРТ скасував своє рішення про перепідпорядкування УТГ, а Кабінет Міністрів забрав собі управління держхолдингом.

У середині лютого 2017 року правління НАК «Нафтогазу України» за погодженням з наглядовою радою відсторонило президента «Укртрансгаз» І.Прокопіва від обов’язків, а в середині березня – проголосувало за його відставку. За словами голови правління НАК Андрія Коболєва, рішення про звільнення І.Прокопіва пов’язано з виявленими порушеннями при проведенні компанією тендерів.

«Укртрансгаз», 100% якого належить НАК «Нафтогаз України», експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук