Уряд хоче ліквідувати «Укрспирт»

ЕкономікаО.Г., 2 грудня 20142750

Кабінет міністрів України пропонує ліквідувати Державне підприємство «Укрспирт».

Про це йдеться у проекті постанови КМУ «Деякі питання діяльності підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості», який оприлюднено на сайті Уряду 2 грудня.

«У 2010 році державний концерн «Укрспирт» було реорганізовано в державне підприємство «Укрспирт». Після цього в Україні фактично почав діяти один суб’єкт, що здійснює управління майном 76 спиртзаводів, - ДП «Укрспирт», - йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

У проекті документу написано, що така система управління у галузі виробництва спирту етилового, призвела до низки негативних наслідків: неповна завантаженість потужностей державних спиртзаводів, зменшення виробництва спирту етилового протягом 2010-2014 років, підняття ціни на спирт етиловий протягом 2010-2014 років більше ніж у два рази, доведення вартості спирту до не конкурентоспроможної.

Окрім того, всі спиртзаводи вимушені утримувати апарат ДП «Укрспирт». Витрати на апарат складають ₴45,5 млн на рік, з них ₴25,3 млн – заробітна плата.

У пояснювальній записці вказано, що наступним кроком після прийняття постанови має бути рішення Уряду про схвалення проекту закону України, який дозволив би вивести виробництво спирту етилового за межі державної монополії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук